04 sie 2014 - 23:11:27
Hej,

Tzn. u mnie było to dokładnie tak, że USG od razu jak poszedłem do dr Owczarka, natomiast rezonans ok. 5 mies po zdarzeniu w formie kontroli. Wyniku USG nie mam w tym momencie, w międzyczasie się przeprowadzałem i gdzieś to schowałem. Pamiętam, że było to kilkumilimetrowe pęknięcie chrząstki trójkątnej. W międzyczasie jeszcze jedno USG kontrolne, które wykazało poprawę dlatego nie trzeba było operować. Po tym rezonansie (który szczerze mówiąc nie był bombowy i trochę mnie podłamał) poszedłem jeszcze raz na kontrolę, p. dr przetłumaczył mi na ludzki co tam jest napisane no i w końcu wróciłem do wspinania. Teraz nic nie kontroluję, ani nie sprawdzam, wychodzę z założenia, że jak działa i nie boli to nie ma co sprawdzać (a nuż się okaże, że nie powinienem się wspinać).

Nawiasem, mówiąc pokazuje to jakim skomplikowanym narzędziem jest nadgarstek jeśli uszkodzenie jednej chrząstki w wymiarze kilku milimetrów może powodować takie problemy. Nie mówiąc o tym, że się to jeszcze operuje.

Usztywniacz kupiłem na ul. Baśniowej: [ortmed.pl]. W tym momencie nie używam go już, również nie tape'uje. Ogólnie nadgarstków nie mam zbyt mocnych, ostatnio bolały po wymykach (co ciekawe równomiernie oba). W związku z tym staram się nie wykonywać ćwiczeń, które mogą niepotrzebnie obciążyć nadgarstki. Najgorzej było odstawić usztywniacz bo daje poczucie bezpieczeństwa, ale w pewnym momencie po prostu zapomniałem, że go nie ma.

Bardzo zależało mi żeby utrzymać aktywność fizyczną (nie mówiąc o tym, że nosiło mnie strasznie bez regularnych treningów) więc "przerzuciłem się" na bieganie. Dobrze sobie wrzucić jakiś cel (w moim przypadku był to bieg na Kasprowy w październiku 2013) co jakoś motywuje człowieka do działania. Teraz już tyle nie biegam bo i normalnie się wspinam, ale jakiś zamiennik na czas kontuzji musi być.

Życzę zdrowia i podobnie niezniszczalnych TFCC (no i oczywiście dróg też odpowiednich) :)
Maciek
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

[Kontuzja] Uszkodzenie TFCC (chrząstka trójkątna) - czy ktoś miał?

sinolog 03 sie 2014 - 12:39:59

Re: [Kontuzja] Uszkodzenie TFCC (chrząstka trójkątna) - czy ktoś miał?

maciejmirski 03 sie 2014 - 23:05:26

Re: [Kontuzja] Uszkodzenie TFCC (chrząstka trójkątna) - czy ktoś miał?

sinolog 04 sie 2014 - 00:53:01

» Re: [Kontuzja] Uszkodzenie TFCC (chrząstka trójkątna) - czy ktoś miał?

maciejmirski 04 sie 2014 - 23:11:27

Re: [Kontuzja] Uszkodzenie TFCC (chrząstka trójkątna) - czy ktoś miał?

sinolog 04 sie 2014 - 00:54:46

Re: [Kontuzja] Uszkodzenie TFCC (chrząstka trójkątna) - czy ktoś miał?

klama 05 sie 2014 - 13:21:49

Re: [Kontuzja] Uszkodzenie TFCC (chrząstka trójkątna) - czy ktoś miał?

klama 05 sie 2014 - 13:31:29

Re: [Kontuzja] Uszkodzenie TFCC (chrząstka trójkątna) - czy ktoś miał?

kata 15 lut 2018 - 21:10:57

Re: [Kontuzja] Uszkodzenie TFCC (chrząstka trójkątna) - czy ktoś miał?

ako 04 sie 2014 - 23:36:30

Re: [Kontuzja] Uszkodzenie TFCC (chrząstka trójkątna) - czy ktoś miał?

calek 06 sie 2014 - 23:57:57

Re: [Kontuzja] Uszkodzenie TFCC (chrząstka trójkątna) - czy ktoś miał?

mountrun 08 sie 2014 - 12:53:29



Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty