Bolący troczek - wspinać się?

24 maj 2017 - 22:16:14
Cześć.
Mam pytanie dot. bolącego troczka, ale może najpierw nakreślę sytuację.

Wspinam się 11 lat. Nie raz miałem problemy z troczkami, ale głównie na początku swojej kariery wspinaczkowej, a od dłuższego czasu miałem z troczkami spokój.

Całą zimę przetrenowałem bez żadnych kontuzji. Niestety, ale ponad dwa ostatnie miesiące nie wspinałem się praktycznie w ogóle (poza kilkoma treningami), gdyż bolał mnie staw w palcu, potem ścięgno i potem łokieć. Kilka dni temu w końcu zacząłem lekki wspin i wszystkie bóle minęły. Zrobiłem na początku kilka delikatnych treningów po klamach, potem 3 treningi po trochę mniejszych chwytach, ale zawsze używałem chwytu otwartego. Następnie jeden trening na nietrudnych baldach.
Niestety pojawił się ból w troczku w fakerze (w bliższym paliczku - tym przy dłoni).
Moje pytanie brzmi - czy plastrować, wspinać się po łatwym, (bez zapinania na krawądkach) i czekać, aż ból minie, czy jednak kolejny rest?
Pytam, gdyż zawsze w takich sytuacjach restowałem kilka tygodni, ale tym razem jak tak zrobię to uzbiera się ponad 3 miesiące bez wspinu!
Niektórzy twierdzą, że nie powinno się odpuszczać wspinu, gdyż trenowanie, a tym samym ukrwienie troczka powoduje szybsze zaleczenie.
Jakie są Wasze doświadczenia?

Pzdr
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

» Bolący troczek - wspinać się?

kanijczyk 24 maj 2017 - 22:16:14

Re: Bolący troczek - wspinać się?

bradder 25 maj 2017 - 09:20:20

Re: Bolący troczek - wspinać się?

Majkel 25 maj 2017 - 12:56:22

Re: Bolący troczek - wspinać się?

kanijczyk 26 maj 2017 - 15:06:31

Re: Bolący troczek - wspinać się?

valdi 28 maj 2017 - 08:56:52

Re: Bolący troczek - wspinać się?

Majkel 28 maj 2017 - 17:06:22



Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty