Re: Smoleń, Zegarowe - uszkodzony łańcuch

31 maj 2016 - 15:06:31
Dzisiaj (31.05.2016) naprawiłem uszkodzone stanowisko - pęknięte ogniwo wymieniłem na maillon rapide - zamek przed odkręceniem zabezpieczyłem klejem.
Zastanawiałem się nad przyczyną uszkodzenia, które wszak nie powinno się zdarzyć (przekrój spawu/zgrzewu był czysty i jednorodny) - doszedłem do wniosku, że to wina zbyt "naszpanowanego" łańcucha pomiędzy ringami - w trakcie mrozów stal się skurczyła i pękło "najsłabsze ogniwo". Polecam ten przypadek uwadze ekiperów - łańcuch pomiędzy ringami powinien posiadać pewien zapasik luzu. Zainstalowany MR jest nieco dłuższy niż usunięte ogniowo i naprężenie zostało zlikwidowane.

Ponadto, przychylam się do zdania Artura Pierzchniaka (Gumy) [www.facebook.com], że stanowisko i tak ktoś przewidział do usunięcia; drugie, wygodniejsze, znajduje się pół metra w lewo, a opisywane nie jest najszczęśliwiej posadowione (tarcie liny).

Swoją drogą, gratuluję "oka" - ja musiałem włożyć okulary, żeby zlokalizować pękniecie - może dlatego że naprężenie łańcucha "odpuściło" w wyższej temperaturze.

Na koniec zacytuję ulubionego donosiciela:
Wszystkie działania i prace, zarówno w zakresie organizacyjnym jak też przy realizacji, wykonane zostały nieodpłatnie, a koszty dojazdu oraz materiałów zostały sfinansowane ze środków prywatnych.

Włodek Porębski
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

Smoleń, Zegarowe - uszkodzony łańcuch

Tomas226 30 maj 2016 - 12:49:50

Re: Smoleń, Zegarowe - uszkodzony łańcuch

jacoos 30 maj 2016 - 13:57:25

» Re: Smoleń, Zegarowe - uszkodzony łańcuch

jacoos 31 maj 2016 - 15:06:31

Re: Smoleń, Zegarowe - uszkodzony łańcuch

szczepan2 31 maj 2016 - 19:52:35



Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty