Re: Civetta philip-flam

22 maj 2013 - 23:19:46
Hej,

droga długa i(ok. 34 wyciągi) poważna mimo relatywnie niskich trudności - ale to już pewne wiesz;)

haki na stanowiskach są - zazwyczaj po 2, w górnej części (kominy wyjściowe) już gorzej - ale też nie ma dramatu; przelotowe - na dole tak sobie, w wielkim zacięciu sporo, w kominach wyjściowych mniej, na kluczowym wyciągu komplet niemal

standardowy komplet (kości, kilka camów, pętle) powinien wystarczyć; haki i młotek w plecaku do wycofu (o tym niżej)

jakośc skały - moim zdaniem bardzo przyzwoita jak na Civettę;) dramatu z kruszyzną nie ma, ale nie jest to Marmolada; bardzo krótkie "zoccolo" (ok. 70 metrów terenu za III), reszta wspinanie niemal cały czas V-VI+, dwa/trzy wyciągi trudniejsze (na końcu zacięcia za ok. VII-) i przedostatni - obejście dachu za VII+

warunki w ścianie - konieczny długi suchy okres, ja to robiłem w sierpniu 2002 tydzień po sporych opadach - i był dramat; od początku wielkiego zacięcia niemal cały czas mokro, w kominach błoto;) niestety zalany był tez kluczowy wyciąg i stąd 3 x AF/A0..

czas przejścia - oczywiście zależy od sprawności i warunków, ale trzeba liczyć się ze wspinem od świtu do zmierzchu

ew. biwak - jest kilka miejsc pod biwak, ale np. nyża opisywana przez J. Kurczaba w "Hats off to Philipp" (mam nadzieję, że nie przekręciłem tytułu) to taka ciasna jaskinka w której bym spać nie chciał, w miarę ok jest za to nad wielkim zacięciem i przed kluczowymi trudnościami

wycof - jeżeli w ładnej pogodzie to będzie to niezła zabawa, do końca wielkiego zacięcie w miarę ok - najwyżej zostawisz trochę taśm/karabinków na stanach; ale wyżej to już to słabo widzę (trawersy po kilkadziesiąt metrów do kominów wyjściowych) - chyba najłatwiej uciekać przez pik. Jeżeli w załamaniu pogody - to modlitwa zdecydowanie wskazana;)

podejście/zejście - my spaliśmy pod T. Venezzia, pod ścianę ok. 3h, z Punta Tissi trawers do schronu, dalej schodziliśmy via ferratą Tissi i w dół do Vazzolera - jakieś 3,5 h

schematy - ja miałem opis tekstowy z przewodnika Keleminy, teraz mam już schematy, chyba z 3 różne - mogę Ci podesłać

jak masz jakieś pytania to wal śmiało - akurat tę drogę dośc nieźle pamiętam;)

pzdr
jodlosz
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

Civetta philipp-flamm

Mr. golonko 22 maj 2013 - 15:57:49

Re: Civetta philip-flam

Anonim 22 maj 2013 - 20:00:45

Re: Civetta philip-flam

Jacek Kierzkowski 22 maj 2013 - 20:21:49

Re: Civetta philip-flam

Anonim 22 maj 2013 - 20:25:14

» Re: Civetta philip-flam

jodlosz 22 maj 2013 - 23:19:46

Re: Civetta philip-flam

Mr. golonko 23 maj 2013 - 18:54:18

Re: Civetta philip-flam

jodlosz 23 maj 2013 - 23:13:14

Re: Civetta philip-flam

Mr. golonko 25 maj 2013 - 19:53:58

Re: Civetta philip-flam

Micaj 23 maj 2013 - 10:44:43

Re: Civetta philip-flam

one_million_bulgarians 23 maj 2013 - 11:47:32

Re: Solleder

Mr. golonko 23 maj 2013 - 18:59:42

Re: Civetta philipp-flamm

kwadrat 28 maj 2013 - 15:35:43



Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty