19 mar 2013 - 04:26:00
Witam,

Nie wiem dlaczego, ale dostałem takiego maila z ofertą sprzedaży skały. Ktoś coś wie więcej o tym??? Mail poniżej.

przemo

--------------------------------

Witam,

Może zainteresuje Państwa lub kogoś ze znajomych oferta sprzedaży naturalnej formacji skalnej w Wiśle, zwana Kobylą lub Krzakoską Skałą. Jest to jedyna taka formacja skalna w powiecie cieszyńskim, z przepięknym widokiem na miejscowość Wisła i jej okolice.

Skała znajduje się w urokliwej okolicy, pomiędzy Wisłą Dziechcinką a Wisłą Łabajów. Znajduje się ona na wysokości ok. 830m n.p.m. Kobyla lub Kobyla Skała, tworzy ona niejednolity ciąg bulderów będących przedstawicielem fliszu karpackiego. Ma ona układ ławicowy. Poprzecinana jest licznymi szczelinami, z wieloma półkami i kilkoma kominami, o łącznej długości 132 m ( po obwodzie) i wysokości od 3 do 13 metrów. Możliwy jest do niej dojazd samochodem lub podejście szlakiem turystycznym. Teren wspinaczkowy znajduje się w Wiśle na osiedlu Kobyla – Skała, skała jest położona poniżej drogi dojazdowej. Wystawa – wschodnia.

Od północnego krańca skały zlokalizowany jest charakterystyczny komin tzw. „Szpara w Kobylej”. Drogi wspinaczkowe oznaczone są numerami od 1 do 24, a ich przebieg wyznaczony jest na zamieszczonych schematach i zdjęciach. Wycena podana jest w dwóch wariantach. Pierwszy w nawiasach kwadratowych przyjęta za kol. z KW Bielsko-Biała. Drugi „uwspółcześniony”. Kilka dróg jest ubezpieczonych ringami i spitami.

Teren wspinania można podzielić na dwa sektory A i B.
Sektor A – bulderowy, sektor B – wspinaczkowy
Teren głównie pionowy.

W załączeniu przesyłam zdjęcia i schematy. Zainteresowane osoby, proszę o bezpośredni kontakt email lub telefoniczny.
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

» Ktoś coś wie o tym? Oferta sprzedaży naturalnej formacji skalnej w Wiśle, zwana Kobylą lub Krzakoską Skałą

heLLios 19 mar 2013 - 04:26:00

Re: Ktoś coś wie o tym? Oferta sprzedaży naturalnej formacji skalnej w Wiśle, zwana Kobylą lub Krzakoską Skałą

grzesg60 19 mar 2013 - 06:53:22

Re: Ktoś coś wie o tym? Oferta sprzedaży naturalnej formacji skalnej w Wiśle, zwana Kobylą lub Krzakoską Skałą

sylwiaw 19 mar 2013 - 20:28:38

Re: Ktoś coś wie o tym? Oferta sprzedaży naturalnej formacji skalnej w Wiśle, zwana Kobylą lub Krzakoską Skałą

jacoos 25 mar 2013 - 09:48:54



Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty