aparaciki do masażu

07 gru 2011 - 21:47:38
Witam
Mam pytanie: wie ktoś o jaki dokładnie aparaciki chodzi? jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić i w necie nie mogę znaleźć.

"Polecam specjalne aparaciki do masażu (urządzenie elektryczne 'wibrujące', które można kupić za małe pieniądze np. od Rosjan na bazarach czy giełdach). Te fantastyczne przyrządy pozwalają nam masować ścięgna, a efektywność tych zabiegów jest ogromna".


Ścięgna - uważajcie na nie. Symptomy skasowanych ścięgien to ból na całej długości palca w trakcie stosowania chwytu wyciągniętego. Z resztą podobnie jest przy stosowaniu 'łódeczki'. W ciężkich przypadkach ból może sięgać nawet do łokcia! Kontuzje ścięgien powstają w wyniku nagromadzenia wielu mikrourazów. Na początku boli nas troszkę. Jednak w wyniku intensyfikacji wysiłku palec zaczyna boleć coraz bardziej, aż wreszcie naciągamy lub nadrywamy włókna ścięgna co wymaga już agresywnych kroków leczniczych. Ciężko, zwłaszcza początkującym wspinaczom, znaleźć granicę kiedy trzeba powiedzieć sobie 'stop' i zaprzestać treningu. Tylko naprawdę doświadczeni w leczeniu kontuzji wspinacze są w stanie odróżnić ból 'niegroźny' od prawdziwego urazu. Bądźcie więc czujni!
Leczenie: Tutaj niestety leczenie trwa dłużej i jest bardziej skomplikowane. Pierwsza sprawa to zaprzestanie działalności. Nie wspinajcie bo możecie zostać potem wyłączeni ze sportu na długie miesiące!!! Po wystąpieniu urazu należy natychmiast ochładzać bolące miejsce. Polecam trzymanie w dłoni kawałka lodu, aż do jego stopienia. Czynność tę powtarzać 3 do 4 razy w ciągu dnia. Pod żadnym pozorem nie ogrzewać ścięgień!!! Między tymi zabiegami smarować palce maścią przeciwzapalną delikatnie masując i wklepując preparat w skórę. Warto wspomagać się lekami przeciwzapalnymi (2 tabletki aspiryny: 1 rano i 1wieczorem). To bardzo przyśpiesza wyleczenie. Po 2 dniach można przestać ochładzać palec i przystąpić do masaży. Polecam specjalne aparaciki do masażu (urządzenie elektryczne 'wibrujące', które można kupić za małe pieniądze np. od Rosjan na bazarach czy giełdach). Te fantastyczne przyrządy pozwalają nam masować ścięgna, a efektywność tych zabiegów jest ogromna. Oczywiście łączymy ten zabieg z maścią, która lepiej się dzięki temu wchłania i dodatkowo uelastycznia tkankę. Czynność tę należy powtarzać 4-5 razy w ciągu dnia masując się 15-30 minut. Z doświadczenie wiem, że nawet bardzo ciężkie kontuzje ścięgien udaje się wyleczyć w ten sposób nawet w ciągu 10-14 dni. Masowanie palców przy pomocy elektrycznego aparatu imituje wodny masaż wirowy z którym możecie się spotkać w gabinetach rehabilitacyjnych. Jest jednak metodą łatwiejszą bo dostępną w każdej chwili w warunkach domowych. Do końca kuracji warto zażywać aspirynę.

Źródło: [www.wspinanievertigo.com]
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

» aparaciki do masażu

smjnns123 07 gru 2011 - 21:47:38

Re: aparaciki do masażu

sz. 07 gru 2011 - 22:37:44

Re: aparaciki do masażu

_krzychu 08 gru 2011 - 10:58:38



Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty