Re: Nocleg Gorgany-Czarnohora

30 cze 2009 - 22:32:25
Witojcie !

To mój pierwszy post na tym forum.

Wybierając się w Czarnohorę można nocować w Dziembroni (jest tam kilka kwater prywatnych) lub np. w Szybenem - w dolinie Czarnego Czeremoszu.
Na Popa Iwana da się bez problemu wejść i wrócić w jeden dzień. Można stamtąd zrobić jeszcze 2-3 wycieczki w okoliczne góry.

W Gorgany od strony północnej najlepszy punkt wypadowy to Osmołoda lub Rafajłowa (Bytrica).
Na większość szczytów da się wejść i wrócić w jedne dzień.
W okolicy Osmolody to np. Grofa, Popadia, Wysoka i Ihrowiec, Sywula.
Z Rafajłowej da się wejść na Połoninę Czarną, Ploskę, Sywulę.

Jeśli chodzi o skały -to jest ich trochę w Czarnohorze (np. Szpyci, Wuhaty Kamień), ale tam się chyba nikt nie wspina.
Natomiast miejscowi z Czerniowiec i Iwanofrankowska wspinają się na skałach na Grzbiecie Sokolskim (ok 800 m n.p.m.), na Pisany Kamień lub na bukowińskim brzegu Czeremoszu w okolicach przełęczy Nimczicz (niskie górki ok 500- 600 m n.p.m.). Są tam wysokie piaskowcowe ściany do wysokości tak na oko 30-40 m.
Widziałam że miejscami są ospitowane.
Wszystko to są Góry Pokucko-Bukowińskie, pokroju naszych Beskidów i o podobnej budowie a skałki przypominają "Skamieniałe Miasto" w Ciężkowicach lub "Prządki" tylko są nieco wyższe.

Ja tam spacerowałam turystycznie.

Więcej informacji na temat gór Ukrainy i turystyki w tych górach otrzymasz na forach typowo górskich np.
forum.turystyka-gorska.pl
www.tatry.inspiration.pl
www.321gory.pl

Lub na grupie dyskusyjnej pl.rec.gory.

S.
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

Nocleg Gorgany-Czarnohora

DarekK 29 cze 2009 - 11:01:10

Re: Nocleg Gorgany-Czarnohora

wolbur 29 cze 2009 - 11:38:32

Re: Nocleg Gorgany-Czarnohora

dingo 29 cze 2009 - 12:43:57

» Re: Nocleg Gorgany-Czarnohora

salamandra 30 cze 2009 - 22:32:25

Re: Nocleg Gorgany-Czarnohora

DarekK 02 lip 2009 - 11:47:03



Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty