27 wrz 2019 - 18:59:17
Dołączam się do apelu Damiana. Również pisze podsumowania od kilku lat, w tym dla Tatr i Taternika. Najprościej jest umieszczać swoje przejścia na stronie:
[www.tatry.przejscia.pl]
Wtedy zarówno Damian jak i każdy inny kto robi podsumowania może korzystać z zamieszczanych przejść. Jest to baza dla współczesnych i potomnych Dodatkowo przejścia ze strony Tatry Przejścia w są całości archiwizowane, żadne z nich nie ginie i KAŻDY ma do nich dostęp. Ponadto można dowolnie wyszukiwać przejścia zarówno szczytami, dolinami, trudnościami, jak i nazwiskami.
Moim zdaniem nie ma sensu implikować i dublować, zarówno przejść jak i podsumowań. Właściwszym, bardziej kompletnym byłoby robienie podsumowań przez określony zespół osób, kompletowanie przejść przez poszczególne kluby, o co apeluję od paru lat.
Ale oczywiście jest wolność, każdy może robić swoje podsumowania, jak i każdy może wybierać do kogo chce wysyłać swoje przejścia. Trzeba jedynie mieć na uwadze, że podsumowania są dla potomnych, dla tych którzy będą je czytać kiedy nas już tu nie będzie. One nie są dla Śmiałkowskiego ani dla Granowskiego, one dają obraz, czy też tworzą obraz wspinaczkowego środowiska Tatr, zarówno w aspekcie osobowym, ale też czysto przyrodniczym:
[www.tatry.przejscia.pl]
Pozdrawiam wszystkich piszących podsumowania, ale i tych co piszą o swoich przejściach.
Adam Śmiałkowski
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

Podsumowanie tatrzańskiej działaności wspinaczkowej, lato 2019

DamianG 27 wrz 2019 - 13:09:59

» Re: Podsumowanie tatrzańskiej działaności wspinaczkowej, lato 2019

adamniemalysz 27 wrz 2019 - 18:59:17Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować