Re: to ja napisalem w gw

12 lut 2004 - 00:32:26
Czy mi sie podoba czy nie to stalem sie pierwsza tuba Brytanow. To jest dosc klopotliwa pozycja bo moge szybko zostac z mojej malpiej galezi zrzucony i przeksztalcony w konia czystej krwi. Postaram sie Was nie zawiesc. A jak sie zapedze to Manu mi przytnie grzywe :)).

Istota problemu nie sa tablice. Tablice to tylko maly i malo znaczacy wycinek tego co mnie zaczyna mierzic w Polsce. Pan Michnik bardzo trafnie zauwazyl, ze coraz czesciej prawda i fakty zastepowane sa Faktem Medialnym (prosze mnie poprawic ale chyba pan Adam pierwszy uzyl pojecia Fakt Medialny). Coraz czesciej Gazeta Wyborcza, Lepper, Urban, Jurek Owsiak, ojciec Rydzyk wraz z Radiem Maryja, TVP i wielu wielu innych ludzi i instytucji, ktorzy maja opiniotworcza pozycje w polskim spoleczenstwie uzywa Faktu Medialnego do forsowania swoich opinii i swiatopogladu. Zapomnialem wspomniec, ze sa to jedynie sluszne mysli i bron cie Panie Boze abys przypadkiem sprobowal je podwazyc czy tez powiedziec, ze sie z nimi nie zgadzasz lub ze sa bezsensu a wrecz idiotyczne i szkodliwe. Ale jak juz podniesiesz swa reke na Gazete Wyborcza, Owsiaka, Rydzyka, Urbana, Leppera, Giertycha, lub na Wiesie Szymborska to ze tak sparafrazuje tow. Gierka “…Zostanie ci ta reka ucieta!”. Po prostu zostaniesz osmieszony, wyzwany, zaszczuty, opluty i zagoniony w kozi rog bo my mamy tube a ty nie wiec wiec ciag sie cieciu precz. I wlasnie na tym polega konflikt Brytanow z panem Owsiakiem i jego Orkiestra. Tu nie chodzi o tablice per se. Tu chodzi o to, ze nie mozna wymuszac swojej woli tylko dlatego, ze mam nazwisko, fundacje i robie tyle wspanialych rzeczy a Wy przez swoja krytyke niszczycie tak piekna sprawe.

Ja nie jestem prymitywem. Mysle. Obserwuje i wyciagam wnioski. Nie jestem dzikusem, ktory poleci na blyszczace koraliki Konkwiskadorow z GW czy WOSP. Bron Boze nie czepiam sie fundacji. To co robia dobrze to powiem, ze robia dobrze a to co zle to zle. Ja sie nie obrazam jak ktos mi zwroci uwage. Zastanowie sie czy przypadkiem ta osoba nie ma racji. Mam prawo zwrocic im uwage. Nie mozna mowic Morda w kubel nie bulgotaj bo ja kupuje inkubatory a ty jestes pojeb!!! Co to za argument?

Co to za cudo ten fakt medialny? (Ja naprawde z tymi cytatami to przypominam Gomolke ale musze to robic) Najlepszym przykladem jest twierdzenie pana Owsika ze cytuje:

Obraziliście nas bardzo, kwestionując komunikat ogłoszony podczas Finału przez Naczelnika GOPR-u, Jacka Dębickiego. W efekcie rozlokowania tablic ilość wypadków zmniejszyła się o 20%. W tych 20% na pewno jest ktoś, kto po prostu żyje.

To jest wierutna bzdura wyssana z palca. Kazdy kto jest zwiazany ze srodowiskiem GOPR, wspinaczy i grotolazow wie ze to liczba bez pokrycia. Zwykle klamstwo lub jak to pan Michnik zgrabnie okreslil Fakt Medialny. Pan Owsiak poparl ten fakt swoim nazwiskiem i rzekomym listem kierownika Jurajskiej grupy GOPR. Pan Piotr Van der Coghen wie ze to jest klamstwo, ale to klamstwo przemienia sie w fakt gdy Jurek Owsiak poprze je swoim autorytetem. I cala Polska bedzie myslec, ze tablice uchronily zycie ludzkie w 20% wypadkow w Jurze i nikt nie bedzie smial podwazyc tych liczb bo Jurek i Piotr to powiedzieli wiec to jest fakt. Vivat Jurek! Dzieki za tablice i twoja pozyteczna prace w Jurze. Jednak aby taki Fakt Medialny mogl naprawde przeistoczyc sie w prawde to potrzebuje byc wydrukowany przez gazete lub pokazany w telewizjii. A jeszcze lepiej jak obie instytucje dadza swoj stepel na tej bzdurze to juz nawet papiez jej nie obali. Trzeba pamietac, ze przecietny czlowiek nie jest wstanie sprawdzic informacji drukowanych w gazetach. Natlok informacji jest tak duzy, ze prasa, radio, telewizja i wszystkie osoby medialne staly sie wyroczniami I klucznikami prawdy i jedynego poprawnego, europejskiego, i cywilizowanego swiatopogladu. Jurek Owsiak jest wlasnie taka wyrocznia! Gazeta jest znana z wielu artykulow, ktore sa klamliwe i dlatego nazywana jest Gazeta Wybiorcza lub Koszerna a o telewizji juz nie wspomne.

Faktow Medialnych jest mnostwo i sa zenujace. Okropnie mnie denerwuja. Bo po przeczytaniu takich bzdetow okazuje sie, ze Narodowe Sily Zbrojne to byli faszysci i kolaboranci. Jedwabne to nastepny okaz klamstwa. Najpierw pajac profesor napisal, ze Polacy, spalili 1600 sasiadow Zydow z pobodek antysemicko-rabunkowych. Potem okazalo sie, ze do stodoly moglo sie zmiescic nie wiele ponad 200 osob, ze byli tam Niemcy co ta akcje przygotowali, ze znaleziono luski w grobach i ze tak naprawde to zginelo nie wiele ponad 300 osob i cale to zajscie jest dosc zagmatwane a ksiazka profesora Grossa ma tyle wspolnego z faktami i prawda co kalasznikow z maluchem. I to warczy i to strzela. Rezultaty sa zas potworne bo znowu utrwalony zostal w swiecie wizerunek Polaka antysemity i przyglupiego fizola. Nawet nie wie pan ile czasu zajelo mi tlumaczenie moim kolegom Zydom, ze to twor pana Grossa to nic innego jak piard chorego umyslu!!!

Nagminie utrwala sie falszywy obraz naszyej historii. Wmawia sie dzieciom bzdety, ze nasze zrywy narodowe to byly bezsensu i tylko ludzie zgineli na darmo. Pilusudzki to wlasciwie byl faszyzujacy nacjonalista. A za Powstanie Warszawskie to powinno sie osadzic Gen. Bora Komorowskiego bo przez jego rozkaz zginelo 250 tys. Polakow. Ale juz sie nie wspomina o tym, ze to Alianci przez swoja horendalna glupote skazali Warszawe na smierc a nas na 47 lat komnistycznego koszmaru. Plenia sie oszczerstwa o Burym, Lupaszce, Ogniu, Ponurym i Zagonczyku. Gdyby Hubala nie zabili Niemcy to pewnie tez zrobiono by z niego bandyte oszoloma. Takich glupot w polskiej prasie i mediach jest pelno a GW kroluje w swoim utrwalaniu Faktow Medialnych czyli klamstw.

Postacie typu Owsiak, Michnik, Szymborska, Rydzyk, Lepper staly sie sumieniem narodu Polskiego. Zapomniano ze nasza Noblistka podpisala sie pod petycja do Bieruta, ktora domagala sie kary smierci dla ksiezy oskarzonych w Procesie Krakowskim. Nie wolno pisac, ze Wiesia slawila Stalina, ktory wymordowal ponad million Polakow. Sami przeczytajcie jej wiersze typu: Wstepujacemu do Partii. Media wybaczyly pani Wiesi bo dostala Nobla i owszem pisala glupoty ale tylko dla wujka Stalina wiec mniejsze zlo. Zas Leni Reifenstahl to wredna malpa bo robila filmy dla wujka Hitlera.

Owsiak jest OK bo zbiera na inkubatory i chore dzieci wiec cokolwiek zrobi jest mu automatycznie wybaczone. Nawet jak komus da w pysk w Zarach to mozna mu to darowac bo wiesz dzieci, fundacja…A pewnie sie kolesiowi nalezalo i tak naprawde to nie lubie straganiarzy bo to lumpy a Owsiak morowy chlop.

Michnik tez jest OK bo spal na styropianie. Rydzyk paciorek mowi kazdego dnia za narod i pokorne duszki. Lepper broni drog i pol ornych Polski przed globalizacja. Bo a noz widelec bieda sie skonczy i straci swoj elektorat i co wtedy bedzie? Giertych nasladujac Rejtana szaty drze w Sejmie. Urban gownem rzuca. Ludzie kupuja czytaja i sie ciesza jak im ktos zielona flegma w twarz pluje I sika na ich wartosci. No bo on tez dobrze gada. Juz dochodzi do takich paranoii, ze Niemcy domagaja sie odszkodowan za wysiedleni ich po wojnie, ktora oni rozpetali a wygnani zostali na rozkaz Aliantow. Cyrk!!!

Mnie to zaczyna wkurwiac. Pan, panie redaktorze, swiadomie lub nie stworzyl Fakt Medialny. Przecietny Polak po przeczytaniu pana notatki pomysli, ze my wspinacze to sfolocz godna potepienia bo przez nasza akcjie Jurek nie pomoze GOPR-owi. I takie sa rezultatu pieniactwa wspinaczy z Brytana. Nie wiemy jeszcze jakie beda konsekwencje tej Pana notki. Obawiam ze znajdzie sia jakis nawiedzony palant co bedzie chcial dac na w morde za Jurka i WOSP. Zamiast estetycznych wiat informujacych wykonanych przez okolicznych ciesli co cierpia z braku pracy mowiacych o Jurze, jej pieknie i zagrozeniach, bedziemy mieli wojne blokowisk. WOSP kontra Brytany. Nie bedzie sciezek dla niepelnosprawnych tylko stek wyzwisk. Zamias smietnikow bedzie szambo i szarpanie nerwow. Zamiast uaktywnic lokalna mlodziez I wlaczyc ja sensownie w prace na rzecz Jury co by nie chlala bedzie syf. Powinien Pan poczytac o Civil Conservation Corps. Ot taki amerykanski wynalazek, ktory przynosi owoce po dzis dzien. Latwo jest znalesc informacje na ten temat.

Moje wulgaryzmy mialy na celu zmuszenie Jurak do zauwazenia, ze istnieje problem, ktory powinno sie rozwiazac na poziomie doroslych ludzi. Nic innego nie docieralo do jego swiatopogladu. Jurek myslal, ze jak zacznie kasowac nasze wpisy do jego Ksiegi to problem zniknie. Przeliczyl sie. W takim razie postanowil zrobic medialnego kreciola i Pan mu w tym pomogl. Mam nadzieje, ze teraz Pan rozumie moje rozgoryczenie Pana notka.

Wiec na zakonczenie odbije pileczke w Pana strone i powtorze Pana slowa:

Pomysl Pan, zanim cos napiszesz.

Mam nadzieje, ze sie jakos dogadamy. Slowa sa ostre jak dzika szable i sie nie obrazi za moje slowa. Prosze pamietac, ze sa to moje slowa i Ja za nie ponosze odpowiedzialnosc a nie Brytany. Czesc z Brytanow sie moze z nimi nie zgadzac i ja wszelaka krytyke przyjme z pokora.

Z powazaniem

Dzik



Wiadomość zmieniona (12-02-04 16:44)
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

to ja napisalem w gw

wbs 11 lut 2004 - 16:12:11

Re: to ja napisalem w gw

artur hajzer 11 lut 2004 - 16:37:57

Re: to ja napisalem w gw

Dzik 11 lut 2004 - 16:40:26

Re: to ja napisalem w gw

zabol 11 lut 2004 - 16:51:09

Re: to ja napisalem w gw

wbs 11 lut 2004 - 17:19:34

Re: to ja napisalem w gw

zabol 11 lut 2004 - 17:27:19

Re: to ja napisalem w gw

xmorx 12 lut 2004 - 00:32:44

Re: to ja napisalem w gw

darek 11 lut 2004 - 17:33:30

Re: to ja napisalem w gw

Micaj 11 lut 2004 - 17:26:17

Re: to ja napisalem w gw

soofka 11 lut 2004 - 16:52:50

Re: to ja napisalem w gw

Icefall 11 lut 2004 - 17:28:26

Re: to ja napisalem w gw

Icefall 11 lut 2004 - 17:36:31

Re: to ja napisalem w gw

kierownik 11 lut 2004 - 18:17:19

Re: to ja napisalem w gw

behemot 11 lut 2004 - 17:41:40

Re: to ja napisalem w gw

Dzik 11 lut 2004 - 18:06:10

Re: to ja napisalem w gw

zabol 11 lut 2004 - 18:13:00

Re: to ja napisalem w gw

kierownik 11 lut 2004 - 18:25:14

Re: to ja napisalem w gw

dr know 12 lut 2004 - 08:38:45

Re: to ja napisalem w gw

pit 12 lut 2004 - 08:55:30

Re: to ja napisalem w gw

sERo 11 lut 2004 - 19:00:41

Re: to ja napisalem w gw

dr know 11 lut 2004 - 19:48:49

Re: to ja napisalem w gw

wbs 11 lut 2004 - 20:22:23

Re: to ja napisalem w gw

dziadek 11 lut 2004 - 20:38:23

Re: to ja napisalem w gw

KubaR 11 lut 2004 - 22:29:39

Re: to ja napisalem w gw

cander 11 lut 2004 - 23:30:02

Re: to ja napisalem w gw

dziadek 11 lut 2004 - 21:16:43

» Re: to ja napisalem w gw

Dzik 12 lut 2004 - 00:32:26

Re: to ja napisalem w gw

pit 12 lut 2004 - 07:58:01

Re: to ja napisalem w gw

gl 12 lut 2004 - 09:16:10

Re: to ja napisalem w gw

Dzik 12 lut 2004 - 15:30:57

Re: to ja napisalem w gw

Aquire 12 lut 2004 - 09:20:26



Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty