Re: Podzamcze

27 kwi 2005 - 21:42:45
Ave!
Problem jest tam z nazewnictwem skał, ponieważ są jedynie ponumerowane, ale jakoś dam radę...:-]
Przede wszystkim drogi znajdujące się na płaskiej skale, z ładną przewiechą (wspin zaczyna się na 3-4 m płyty i przewiecha), są bodajże dwie cos około VI.1, może +, nie pamietam, ale sliczniutkie, a co do ich obicia, to cóż... Obok, z lewej znajduje się wąska żyletowata skała z drogą bodajże VI.2 - równie śliczna, a dalej na lewo jest trzecia część skały z drogami VI.1 (2 lub 3) - charakteryzują się łatwym początkiem do około 5 metrów, potem z półki zaczynają się trudności jakieś..., ale obicie... :-[ Przed tą potrójną skałą, znajduje się mała polanka, idąc w dół z niej w ostatniej skale, kilkanaście metrów niżej znajduje się droga "Mózgojeb" chacząca w skali o VI.4, ale z prawej strony jest wnęka, w której jest fajna VI z solidnymi dziurami, nie robiłem, ale chyba jest obita (nie jestem pewien). Te skały znajdują się naprzeciwko końca ulicy(drogi), w którą trzeba zakręcić w lewo (wąska, niepozorna uliczka)zjeżdżając z górki przed parkingiem przy zamku.
I jest jeszcze jedna dróżka miła, i o ile dobrze pamiętam jest obita (!), a znajduje się na lewo od jakichś murowanych bram, czy czegoś takiego... Od tej bramy schodzi się ścieżką w dół na lewo wzdłuż skał, trzeba dojść do dużego okna w skale. Droga w okolicy VI, może VI.1 znajduje się na prawo od okna, za pętlą. Dam sobie paznokcie pomalować, jeżeli nie jest obita:-] I to jedna chyba taka ładna i obita, zowie się "Sołtys", czy jakoś tak swojsko...:-]. Co do paznokci, to bezbarwnie może być jeżeli ta we wnęce, na prawo od polanki przy potrójnej skale nie jest obita :-]
Mozna znaleźć jeszcze kilka innych dróg o tej wycenie na mniejszych skałach, za polaną przed potrójną skałą, np. skała w kształcie płetwy naprzeciwko potrójnej - przez środek leci coś koło VI.+ (może 1) - chyba miernie z ringolami, czy spitami, jest zjazdowy. Z reszta jak jest nie wiem, ale na pewno skałoplany da się znaleźć gdzies w necie - kilka minut szukania.
W całym opisie mogą wystąpić drobne niespójności, błędy - proszę mnie poprawić, jeśli niechcąco takowe zmalowałem. Pozdrawiam i miłej zabawy!! :-]
Aha!!!! Jeszcze na Białym Filarze, jest kapitalana droga VI.1+ z przewiechą u szczytu - co prawda nie na Birowie, ale również polecam! Biały jest na lewo od wejścia do zamku w lasku - spokój, ładne widoczki za przewieszką delikatną i ogólnie przyjemnie.
To jeszcze raz: miłej zabawy, i prosze o ewentualne sprostowania :-]
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

Podzamcze

Ficek 26 kwi 2005 - 21:57:53

Re: Podzamcze

Arkadius 26 kwi 2005 - 22:13:10

Re: Podzamcze

daguerre 26 kwi 2005 - 22:41:08

Re: Podzamcze

srokus 27 kwi 2005 - 00:37:35

Re: Podzamcze

Tedy 27 kwi 2005 - 07:39:52

» Re: Podzamcze

srokus 27 kwi 2005 - 21:42:45

Re: Podzamcze

wookash 27 kwi 2005 - 08:22:08

Re: Podzamcze

daguerre 27 kwi 2005 - 08:27:03

Re: Podzamcze

Tedy 27 kwi 2005 - 22:54:43

Re: Podzamcze

srokus 29 kwi 2005 - 23:44:47

Re: Podzamcze

Ficek 30 kwi 2005 - 09:12:23



Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty