Temperatura wrzenia 2.0

29 sie 2023 - 08:32:21
to raczej nie bedzie. Dokument z 1975, w rezyserii Zajaczkowskiego byl filmem wybitnym.
Teraz mamy scenariusz okolo-feministyczny, w meskiej rezyserii, w fabule.

"produkcja Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie, sygnowana przez producenta Zbigniewa Domagalskiego i reżysera Macieja Pieprzycę. Autorką scenariusza jest Marzena Podgórska. Film mierzy wysoko – dosłownie i w przenośni, gdyż będzie to pierwsza polska fabuła o wybitnej himalaistce Wandzie Rutkiewicz w reżyserii Macieja Pieprzycy. Osią fabularną filmu pod roboczym tytułem „Wanda” jest pierwsza na świecie kobieca wyprawa na Gaszerbrumy w roku 1975, której inspiratorką i kierowniczką była Rutkiewicz." [www.sfp.org.pl]

a Halina?
-Haline juz zafalszowano.

"Zdjęcia do filmu "Wanda" prawdopodobnie zimą
Marzena Podgórska zapowiada, że produkcja filmu "Wanda" ruszy prawdopodobnie zimą tego roku. Tytułowa bohaterka będzie miała 30-32 lata. - Chcemy, żeby aktorka była mniej więcej w tym wieku, aby była to przepiękna, silna, młoda Wanda, która opala się w Karakorum i kąpie w gorących źródłach. Wandy jeszcze nie ma, ale są pomysły na nią. Wkrótce będą castingi. Z tego, co wiem od producentów i reżysera, to bardzo ważne, kto ją zagra - tłumaczy.
- Ważne jest też, kto zagra jej przeciwieństwo. Jest tam taka koleżanka, która reprezentuje w mojej głowie dwie inne bardzo ważne osoby w jej życiu, wtedy ważne alpinistki. Zebrałam je jakby w jedną osobę. Zobaczymy, kto zagra jej przeciwwagę. One są trochę jak Flip i Flap, takie skrajnie różne osoby, również charakterologicznie. Ta druga osoba bardzo dba o całe środowisko, wyprawę, grupę, jej szczęście i zadowolenie, a Wanda prze do przodu i zdobywa - opowiada Marzena Podgórska." [jedynka.polskieradio.pl]
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

» Temperatura wrzenia 2.0

TomaszKa 29 sie 2023 - 08:32:21



Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować