PO ile jaja?

07 cze 2022 - 11:54:02
Na brytaniedonosicielu ? Zlote rozdaja.

PO ucieczce POteznego fuhrera, POsiadacza POmyslu POwstania brytanadonosiciela to naj.. wydarzenie. Katon z brytanemdonosicielem POdkradac zlotejajca POstanowili. I rozdawac. Jak Janosik.


"Katon
06 Jun 2022 - 23:54:29
...
Cześć.

1) Oczywiście, że personalia miały znaczenie. Takie jest życie, nie ma co udawać, że jest inaczej. Gdyby w Lamprechtsofen zalegli Koledzy z SG Wrocław, sytuacja wyglądałaby inaczej.

2) Nie jest moim celem żadne "odgrywanie" się na TOPR. Jednak akcja w Wielkiej Śnieżnej jest dość historyczna - w negatywnym tego sensie i powinna być kształcąca. TOPR-owi - można powiedzieć - "upiekło się". Ja zresztą precyzyjnie na W....e.pl punktowałem niuanse akcji, do momentu jak mnie stamtąd wycięli, a potem kontynuowałem na Brytanie.

A wyszło sporo "kwiatków":

a) brak znajomości prawa w TOPR, co jest dość kuriozalne jak na organizację z taką świetlaną historią (nieuświadomienie sobie potencjalnej możliwości działania w stanie wyższej konieczności)

b) brak przygotowania do zaawansowanego ratownictwa jaskiniowego w Tatrach, zarówno pod względem sprzętowym jak i metodologicznym

c) nieumiejętność współpracy z innymi służbami i osobami (w szczególności spoza systemu ratownictwa) wynikająca z przekonania o własnej samowystarczalności i profesjonalizmie oraz punktu a)

d) brak odpowiedniego ubezpieczenia (również konsekwencja punktu a) ): niewłaściwie skonstruowana polisa odpowiedzialności cywilnej TOPR - potencjalny brak odpowiedzialności ubezpieczyciela za ewentualne wypadki osób spoza TOPR biorących udział w akcjach ratunkowych (odpowiedzialność "na zasadzie winy" TOPR oczywiście)

e) przy okazji analizy stanu prawnego możliwości działania Grupy Ratownictwa Jaskiniowego w akcjach ratunkowych w Polsce wyszło, że Horska Służba działa w akcjach ratunkowych w Polsce nielegalnie (chyba, że powołujemy się na stan wyższej konieczności), bo rozporządzenie MSWiA sprzed lat to regulujące, nie ma umocowania prawnego w ustawach jako aktach nadrzędnych, co polecam uwadze kierownictwu TOPR. Ale kto by się takimi niuansami przejmował :)

Za kwartał w 3 rocznicę akcji wypadałoby przyznać na Brytanie "Złote Jaja" za tą akcję - czas już może częściowo zaleczył rany rodzin.

Pzdr.

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2022-06-07 00:34 przez Katon."
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

» PO ile jaja?

TomaszKa 07 cze 2022 - 11:54:02

Re: PO ile jaja?

Edgar Nevermore 07 cze 2022 - 13:03:24

Re: PO ile jaja?

TomaszKa 07 cze 2022 - 13:18:19

Re: PO ile jaja?

Edgar Nevermore 07 cze 2022 - 13:25:57

Re: PO ile jaja?

TomaszKa 07 cze 2022 - 13:53:35

Re: PO ile jaja?

Anonim 07 cze 2022 - 23:45:03



Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować