Re: Wspinanie paradne...

15 sty 2022 - 21:17:06
Postaram się odpowiedzieć Wam obydwu.

W trakcie wspinaczki na WZ, Wadim zastanawiał się nawet czy pojawią się głosy krytykujące to przejście. Zatem zdawaliśmy sobie sprawę że może ono budzić kontrowersje. Ale po przejściu w ZASTANYCH WARUNKACH droga miała charakter zimowy. Tym bardziej ze tak jak napisałem wiekszość chwytów pod dziaby nie pokrywają się na tej akurat drodze z letnimi.
Generalnie na drogi typowo letnie absolutnie z dziabkami bym się nie wybrał. Natomiast czy WZ do takich należy? Powtorzę jeszcze raz wg mnie w zastanych warunkach nie.
Pytanie, ktore trzeba sobie zadać to ile zespołow do tej pory robiło WZ zimą?
Co dokladnie określa że.droga jest zimowa a kiedy letnia? Ilość trawy, kruszyzny, formacje ? Cięzko na to ostatnie pytanie odpowiedzieć myslę że to się jakoś czuje. Akurat po zrobieniu wspomnianej drogi na dziabach nie odczułem abyśmy z Wadimem popełnili coś wbrew tym zasadom.


Myślę że krytykując przejscie WZ równie dobrze mozna by skrytykować wiele przejśc na czołowce Mięgusza, kazalnicy mieguszowieckiej, Dolomitach, Alpach, czy ostatnie przejscie w wykonaniu Tomaszewski-Bielecki w Karakorum.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2022-01-16 07:08 przez jankuczera.
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

Wspinanie paradne...

Edgar Nevermore 15 sty 2022 - 08:49:02

Re: Wspinanie paradne...

jankuczera 15 sty 2022 - 13:47:34

Re: Wspinanie paradne...

reposition 15 sty 2022 - 14:13:33

» Re: Wspinanie paradne...

jankuczera 15 sty 2022 - 21:17:06

Re: Wspinanie paradne...

Edgar Nevermore 17 sty 2022 - 16:16:35

Re: Wspinanie paradne...

Edgar Nevermore 15 sty 2022 - 17:21:00

Re: Wspinanie paradne...

andrzej_drajciulowiec 28 sty 2022 - 13:08:49



Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować