O parkowaniu pod Górą Birów w Podzamczu raz jeszcze

12 cze 2016 - 20:01:04
Chyba udało się zażegnać "kryzys parkingowy" pod Górą Birów w Podzamczu. Spotkałem się z właścicielem działki 610 (to ta polanka na końcu ulicy Birowskiej na której sie zwyczajowo parkowało i biwakowało). Pan zgodził się na parkowanie wspinaczy i turystów, będzie pobierał "symboliczną piętkę" od samochodu, ale tylko w weekendy, bo w tygodniu i tak pracuje i nie ma czasu. Zezwala też na biwakowanie na działce (również za "symboliczną rekompensatą"). Będzie kosił trawę (dziś już wykosił) by lepiej się parkowało i spało. Ponieważ nie prowadzi działalności gospodarczej, nie oczekujmy kwitów ani rozliczeń - będziemy parkować na jego prywatnym terenie, więc jeśli komuś to nie odpowiada, może szukać innego miejsca.

Ponadto przypominam (szersze info w innym wątku <[wspinanie.pl];) że wszystkie skały Góry Birów, z wyjątkiem malutkiego kawałka Płetwy i Kamienia Tylnego (leżą w granicach działki 616), zgodnie z porozumieniem z Gminą Ogrodzieniec (Spółką Zamek) są udostępnione do wspinania.

Nie powinien się też powtórzyć incydent z przebitymi oponami - właściciel działki obiecał tego dopilnować - jego szwagier w tym pamiętnym dniu zeszłego roku stracił 4 opony.

Włodek Porębski
ISW "Nasze Skały
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

» O parkowaniu pod Górą Birów w Podzamczu raz jeszcze

jacoos 12 cze 2016 - 20:01:04

Re: O parkowaniu pod Górą Birów w Podzamczu raz jeszcze

gugi641 13 cze 2016 - 22:14:32

Re: O parkowaniu pod Górą Birów w Podzamczu raz jeszcze

flap 14 cze 2016 - 23:22:50Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty