Re: Kuropatwa - pytanie do NS

17 cze 2015 - 21:51:36
Spotkałem się z właścicielem Kuropatwy w Kusiętach (sygnatariuszem porozumienia z Naszymi Skałami z 2011 r. regulującego wspinanie na tej skale). Teren na wschód od skał zostanie ogrodzony (część już jest), co powoduje:
1. Wydłużenie nieco (o kilkaset metrów) drogi podejścia pod skałę - teraz trzeba będzie iść trochę dalej na południe, za końcem ogrodzenia na zachód i na północ pod skałę
2. Utrudni i "prawie wyłączy" ze wspinanie kilka dróg na lewo od Pawia (2 drogi, a z wariantem właściwie 3 drogi -Brygada, Kryzys, Zgięty Piętaszek). By wspiąć się na te drogi, trzeba uzgodnić z właścicielem wejście za ogrodzenie by nie uszkodzić siatki i... (o tym za chwilę).
3. Wspinanie na pozostałych sektorach jest dozwolone, zgodnie z porozumieniem. Właściciel jest zadowolony ze współpracy, wysoko ocenia kulturę wspinaczy i ich zachowanie, w tym sprzątanie po sobie (choć dziś parę puszek po piwie zebrałem)
4. Na terenie ogrodzonym hodowane są daniele i właściciel prosi by ich nie dokarmiać i nie płoszyć. Umówiliśmy się z właścicielem, że osoby "bardzo bardzo" chcące przymierzyć się do wyłączonych dróg (za siatką) skontaktują się ze mną, a ja przekaże im telefon bądź adres do właściciela terenu, by mogli osobiście umówić się na udostępnienie sektora zamkniętego.

To tyle.

Pozdrawiam serdecznie,
Włodek "Jacooś" Porębski
IŚW "Nasze Skały"
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

Kuropatwa - pytanie do NS

Damonn 06 cze 2015 - 10:55:33

Re: Kuropatwa - pytanie do NS

jacoos 06 cze 2015 - 14:25:50

Re: Kuropatwa - pytanie do NS

Damonn 06 cze 2015 - 17:37:54

» Re: Kuropatwa - pytanie do NS

jacoos 17 cze 2015 - 21:51:36

Re: Kuropatwa - pytanie do NS

Damonn 17 cze 2015 - 23:01:01



Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty