Re: Superściek

19 gru 2013 - 10:28:15
Andrzej Marcisz powołuje się na innym forum na wykonaną prace społeczna czy reekipacje, a przecież pracę jaka wykonał czyli wymienił jednego nita i wbił 3 haki, wykonał po to żeby móc się tam przystawiać i nie za bardzo pobijać - czy dlatego należą się mu jakieś specjalne prawa, jakaś wyłączność w przystawianiu się do problemu?
Niech się chłopaki wstawiają, ale nie zabraniają innym, i dokonują zmyślnego manewru, który ma dać im pewność że nikt inny im nie zagrozi- rywalizacja była zawsze częścią tej zabawy w odhaczaniu.
Do Super ścieku dojrzewało środowisko to był proces i dzisiaj gotowych jest kilka osób i nagle masz sytuacje że jeden zespół wykonuje pierwszą wstawkę w pierwszy trudny wyciąg i ty Jasiek tam już nie możesz się wspinać( ciekawe żona nigdy ci nie zabroniła wspinania, a tu już kolejny kolega stawia ci szlaban:)).
Wcześniej środowisko wielokrotnie rywalizowało na problemach w odchaczaniu- sama pamiętasz nasze wspólne podchody do Kowalwskiego czy Momy i co dobiłem na Momie 2 jedynki w czasie pierwszego przejścia żeby kolejnym było łatwiej powtarzać, to słusznie zwróciłeś mi uwagę że tak nie powinno się robić, podajemy sobie rękę i wiem ze miałeś rację. Najciekawsze jest to że ja na Superścieku nigdy nie byłem, nie czytałem "Gór" z postem Andrzeja, ale fakt miałem obawy o stan wymiany asekuracji. Jeżeli chłopaki nic nie nabroili to szacun , bo to jest ciężka praca a pokusa duża.

Ja trzymam kciuki za próby Marcisza czy Rychlika, sama myśl u kogokolwiek żeby tam się wstawiać jest bardzo cenna, kolejni w swoich marzeniach pójdą gdzie indziej możliwe że dalej na innych drogach, coś zostanie przełamana w myśleniu o niemożliwym, ważne żeby Sperścieku nie zniszczyć przy reekipacji bo faktycznie jest jeden tak jak Wachowicz, Sprężyna, Międzymiastowa i podobnie jak tamte drogi Superściek już istnieje a każdy z nas będzie tam gościem-przez chwilę.

Piotr Sztaba
Instruktor Polskiego Związku Alpinizmu
Kw Kraków
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

Superściek

jankuczera 18 gru 2013 - 13:19:25

» Re: Superściek

sztaba 19 gru 2013 - 10:28:15

Re: Superściek

jerrygwizdek 06 sty 2014 - 05:50:27

Re: Superściek

jesuisdesole 06 sty 2014 - 12:58:21

Re: Superściek

TomaszKa 07 sty 2014 - 09:16:44

Re: Superściek

sztaba 07 sty 2014 - 11:10:37

Re: Superściek

builder 07 sty 2014 - 15:00:45

Re: Superściek

Sprocket 07 sty 2014 - 16:12:58

Re: Superściek

TomaszKa 07 sty 2014 - 17:40:36

Re: Superściek

mazziehh 08 sty 2014 - 08:10:26



Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty