Szalony nadal lokomotywą dla Koszałki - "Deklaracja Nieśmiertelności" w specjalnym 9 filmowym zestawie DVD

15 maj 2012 - 15:53:14
9 maja 2012 ukazał się specjalny box DVD "Oblicza polskiego filmu dokumentalnego" objęty patronatem przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Box "prezentuje dziewięć najbardziej oryginalnych głosów polskiego kina dokumentalnego ostatnich lat".

Jednym z tych 9 filmów jest "Deklaracja Nieśmiertelności".
[www.pisf.pl]


Marcin Koszałka wyreżyserował 12 filmów dokumentalnych. 8 z nich dostało nagrody.

Łącznie 38 nagród. Z tego aż połowę, 19 nagród jeden film - Deklaracja Nieśmiertelności (w tym 11 na festiwalach zagranicą),
[www.filmpolski.pl]

"Był on drugim wśród polskich filmów dokumentalnych pod względem liczby nagród otrzymanych na międzynarodowych konkursach w 2011 roku"


Czy to dlatego, że:
"Film powstawał przy aktywnym udziale samego Korczaka, który był głównym bohaterem dokumentu. Wspinacz powiedział: „Do samej koncepcji wniosłem sporo. Nie było jakiegoś ustalonego scenariusza, film powstawał na planie, w trakcie kręcenia. Do samego końca walczyliśmy o jego ostateczny kształt”"?
[pl.wikipedia.org]śmiertelności

Jak mówił sam Koszałka.
"Praca z Piotrem jest specyficzna. Ma trudny charakter, często powstają konflikty, ale ja też taki jestem. Nasze ostre pojedynki na planie owocowały tylko na plus. Bez ostrej walki nie powstanie dobry film. Korczak jest w pewnym sensie współtwórcą filmu. Wykorzystałem sporo jego pomysłów."
[wspinanie.pl]

a przed premierą Koszałka podkreślał:
"Piotrek jest niezwykle ciekawym bohaterem. Co istotnie, on jest również współtwórcą tego filmu, wiele pomysłów zawdzięczam również jemu. Naprowadził mnie na pewne sprawy... jest trudnym partnerem - często się kłóciliśmy, było sporo konfliktów, ale wydaje mi się, że twórczych. Ja to odbieram teraz pozytywnie"
[wspinanie.pl]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-15 15:55 przez klama7.
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

» Szalony nadal lokomotywą dla Koszałki - "Deklaracja Nieśmiertelności" w specjalnym 9 filmowym zestawie DVD

klama7 15 maj 2012 - 15:53:14

Re: Szalony nadal lokomotywą dla Koszałki - "Deklaracja Nieśmiertelności" w specjalnym 9 filmowym zestawie DVD

niekrasz 15 maj 2012 - 16:13:25



Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty