Wspinanie na Korsyce

29 maj 2010 - 13:19:15
Wybieram się w lipcu na Korsykę , bardzo zależałoby mi na informacjach tyczących się wspinania na Korsyce. W szczególności chodzi mi o jakość asekuracji , polecane rejony ( będę mieszkał tydzień w Calvi i tydzień w Porto Veccio) . Wspinam się na poziomie "lepszy kursant" , wiec generalnie chodzi mi o drogi łatwe , dobrze ubezpieczone , ewentualnie wielowyciągowe też łatwe i też przy dobrej asekuracji. Dzięki uprzejmości kolegi Świetlika dysponuje topo z Coronna com. z którego wynika , że najbardziej geograficznie odpowiadają mi grupy skał : I Currialli , Les Illes , Lumio , Bonifatu , Suare i Pietra Alba koło Calvi , a koło Porto Veccio : Sari Monte Santu i skały w okolicy przełęczy Bavella oraz Punta di Capiner.
Szukam też przewodnika (ten z Coronne .com raczej skąpy). Na stronach z reguły polecany : Falaises de Corse ( czy może znacie lepszy?) u nas jest nie do kupienia . Znalazłem w sklepach internetowych z innych krajów ale nie wiem czy można ryzykować zakup przez internet z innych krajów?

[translate.google.pl]

[www.cordee.co.uk]

Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam

Romek Stępniewski



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-05-29 15:05 przez RomekS.
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

» Wspinanie na Korsyce

RomekS 29 maj 2010 - 13:19:15

Re: Wspinanie na Korsyce

ai87871 29 maj 2010 - 14:36:19

Re: Wspinanie na Korsyce

RoBeRtOO 29 maj 2010 - 15:44:22

Re: Wspinanie na Korsyce

RomekS 30 maj 2010 - 22:23:36

Re: Wspinanie na Korsyce

ai87871 30 maj 2010 - 23:56:33



Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty