Wolontariat przy TBM

Komentarze do:
Nowe otwarcie TBM
14 sty 2010 - 17:59:28
Czołem wszystkim. W artykule napisane jest, że ochotników do pomocy przy akcjach tbm w tatrach, jest mało. Pytanie dlaczego?

1. Czy Polacy są z gruntu narodem leniwym, który ma gdzieś różnego rodzaju akcje prospołeczne?
2. Koszty pomocy dla pojedynczego wspinacza, przy tych akcjach są "drastycznie drogie"?
3. Czy może sama akcja jest słabo rozleklamowana?

Ad 1) Nie.
Ad 2) Bez przesady z tymi kosztami

Ad 3) Może tu jest problem?

Jeśli czytam artykuł o akcji tbm, to jest on w czasie przeszłym. Chciałbym przeczytać artykuł w stylu: "potrzebujemy ochotników do pomocy przy usuwaniu starego żelastwa z zamarłej".
Może trzeba bardziej wyjść do ludzi (wtedy na pewno się znajdą jacyś chętni. Choćby 1 na dziesięć tysięcy, którzy czytują wspinanie.pl, pza.org.pl, góry, magazyn górski, npm)

Parę luźnych pomysłów (które mam nadzieję zostaną poddane dyskusji):

1. Zamieszczanie odpowiednio wcześniej informacji w portalach i czasopismach górskich, informacji, że potrzebni są wolontariusze wtedy i wtedy. Oraz zamieszczenie jakiego rodzaju będzie to pomoc, aby każdy wiedział na co się bierze.
2. Stworzenie newslettera, aby ta informacja docierała jak najszybciej (nie każdy czytuje tak często brytana, lub jakiś magazyn)
3. Może jakieś naklejki lansiarskie dla chętnych, aby sobie nakleić na hełmik. Coś w stylu: "tbm pomagam!"
4. ewentualne nagrody dla tych którzy się odważyli poświęcić swój czas. Niekoniecznie materialne. Np. lekcje wspinania u jakiegoś dobrego łojanta, podanie fajnych patentów wspinaczkowych wieczorem przy piwie w schronie.

Z chęcią pomógłbym w różnych akcjach tbm, lub naszych skał (chociaż udało mi się załapać na sprzątanie zakrzówka). Dodam że nieodpłatnie ;)

To są moje luźne propozycje, w jaki sposób można by pozyskać paru wolontariuszy nieodpłatnie. Mam nadzieję, że przynajmniej pierwszy postulat zostanie wykonany (info na portalu nic nie kosztuje).

Pozdrawiam

[drytooling.com.pl] - blog wspinaczkowy
[kursyskalkowe.pl] - szkolenia wspinaczkowe
*ps z powodu błędu na forum nie jestem wstanie odpisywać na privy. W razie czego proszę o kontakt bezpośrednio na emaila.
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

» Wolontariat przy TBM

DamianG 14 sty 2010 - 17:59:28



Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty