Re: Torre Winkler

26 gru 2009 - 22:27:41
Byłem w okolicy parę miesięcy temu. Mam tą drogę w przewodniku Mauro Bernardiego "Arrampicare sul Catinaccio e dintorni" (to raczej tytuł :-] ), przewodnik po Włosku - jedyny jaki dało się zdobyć w okolicy Canazei. Daj mi mejla to przyślę tobie skan schematu.

Odnośnie rejonu to do doliny Vajolet nie ma wjazdu dla samochodów prywatnych, ale można np dojechać do Monzon i tam zostawić samochód. Dało się na poboczu bezpłatnie, w sezonie. Do pierwszych schronisk(rif. Gardeccia) kursują busy. Warto w którejś z informacji turystycznych w niższych miastach pobrać listę schronisk i ich telefony. Miałem z partnerem AlpenVerrein i rif. Vajolet dawało za to 50% zniżki. Z kolei rif. Alberta - z którego najbliżej jest do Torre Winkler to schronisko prywatne i oferują jedynie mały upust dla członków KW. Lepiej takie fakty zmacać przed wyruszeniem w górę już nie wspominając o sprawdzeniu czy mają miejsca/są otwarte.

Jeśli chodzi o źródła takie jak przewodniki to w okolicach Canazei jest z tym problem. Szukałem przewodnika wszędzie od Canazei do Pozzy i tylko jedna księgarnia miała wspomniany wyżej egzemplarz. Brak tam sklepów z akcesoriami wspinaczkowymi, choć moge się mylić. Kupić można najwyżej ciuchy.
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

Torre Winkler

Juliette 26 gru 2009 - 18:39:33

» Re: Torre Winkler

MPafnucy 26 gru 2009 - 22:27:41

Re: Torre Winkler

Juliette 27 gru 2009 - 00:33:37



Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty