Re: Przełom białki-Nasze skały

16 cze 2009 - 22:59:00
Witam,
Ostatnie kroki w tej sprawie czynił w imieniu Naszych Skał - Jodłosz, ale ponieważ prowadzi praktyki w Tatrach, odpowiem za niego.
IŚW Nasze Skały złożyło Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska propozycję udostępnienia do wspinania skał w rezerwacie Przełom Białki (jak również w rezerwacie Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach - to sprawa z innego wątku). Uzyskaliśmy obietnicę obiektywnej oceny możliwości wspinania i udostępnienia, przynajmniej częściowego, wspomnianych rejonów. Ale to nie jest możliwe z dnia na dzień - wymaga przejścia pewnej żmudnej drogi administracyjnej. Jak już kilkakrotnie pisałem, wiąże się także z jednoczesnym złożeniem przez Nasze Skały wniosków do planów ochrony przyrody wymienionych rezerwatów.
Myślę, że realnie sprawa będzie sfinalizowana dopiero jesienią, o ile nie od nowego roku (zmiany w zapisach, gdy nie ma uchwalonego planu ochrony, wymagają corocznego wpisywania do tzw. tymczasowych rocznych planów ochrony). Dlatego proszę o cierpliwość.
IŚW Nasze Skały prowadzi podobne działania wobec wszystkich rejonów wspinaczkowych objętych przepisami ochrony przyrody (jest ich kilkadziesiąt). Przyjęliśmy zasadę informowania dopiero o zakończonych działaniach, lub, jak w tym przypadku, na konkretne "wezwanie do tablicy". Ale wierzcie mi, działamy.
Pozdrawiam,
Włodek "Jacooś" Porębski
662 149 400 dyrektor@naszeskaly.pl
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

Przełom białki-Nasze skały

StIcKI iKi 16 cze 2009 - 18:16:40

Re: Przełom białki-Nasze skały

bs 16 cze 2009 - 18:57:29

» Re: Przełom białki-Nasze skały

jacoos 16 cze 2009 - 22:59:00

Re: Przełom białki-Nasze skały

biedruń 17 cze 2009 - 09:48:10

Re: Przełom białki-Nasze skały

StIcKI iKi 17 cze 2009 - 16:02:51



Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty