Re: Sprzęt z zagranicy

30 wrz 2008 - 00:45:37
Dokładnie tak jak Kolarz pisze. Ja sprowadzałem dziaby - kupione na Ebayu. Uczciwy Amerykanin za cholerę nie chciał
zrozumieć dlaczego proszę go o nie ubezpieczanie paczki na dużą sumę -pomimo moich argumentów ubezpieczył ją na 400 $.Zamówiłem przesyłkę lotniczą -expresowa -w ciągu 7 dni dziaby były w Polsce. Kupiłem używane ale -wyglądające niemal jak nówki -może 1 wyjazd w lody. Na paczce kazałem napisać ze to moje dziaby, których zapomniałem i kolega odsyła mi je z powrotem.

Po kolejnych 3 dniach mogłem je odebrać - pudełko było otwierane przez celników ale po oględzinach jednego siekadła(było odwinięte z folii) przybili pieczątkę o dopuszczeniu do obrotu-czyli nie musiałem nic płacić.

Najlepszą metoda jest oprócz tego co pisze Kolarz wysłanie paczki najtańszą paczką (morską) idzie wtedy sporo dłuzej- 2,( 3?) miesiące ale prawdopodobieństwo otwarcia przez celników jest podobno mniejsze. Czasem tez warto wysłać maila do sklepu - niektórzy pracownicy nie robią problemu i wysyłają sprzęt do Europy oderwawszy przedtem metki i ceny(i nie wkładają faktury:). Trzeba szukać - także w obrębie Archiwów tego forum - temat był poruszany.

Podziel się:
Temat Autor Wysłane

Sprzęt z zagranicy

Notos 29 wrz 2008 - 21:49:07

Re: Sprzęt z zagranicy

kolarz 29 wrz 2008 - 22:10:52

» Re: Sprzęt z zagranicy

Jegro 30 wrz 2008 - 00:45:37

Re: Sprzęt z zagranicy

Notos 30 wrz 2008 - 08:38:59

Re: Sprzęt z zagranicy

lukas_12 30 wrz 2008 - 12:23:11

Re: Sprzęt z zagranicy

Szpiglas 30 wrz 2008 - 12:28:31



Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty