Re: finale ligure- potrzebne topo

18 lip 2008 - 08:14:29
witam.
najnowszy przewodnik po finale ma ponad 400 stron i opisuje 29 rejonów. dostępny jest albo w księgarni w finale albo w sklepie wspinaczkowym w pobliskim finalborgo. kosztuje 35 ojro. mam go u siebie, jakbyś był w pobliżu płocka mogę pożyczyć do wglądu. przewodnik jest dość czytelnie zrobiony, w 3 językach, opis dróg w sensie co za wspinanie (techniczne, palczaste itd) i rodzaj asekuracji - plakietki, ringi czy dds. pierwsza wpinka często wysoka, stanowiska zjazdowe to często jakaś banditierka :) odległości między wpinakmi czasami duże. niektóre drogi podpisane co ułatwia odnalezienie się. nie wiem czy tak jest wszędzie bo ja wspinałem się tylko w 2 z 29 rejonów :(

co do rejonu. wspinania na całe życie :) możliwa wspinaczka w gorące dni tylko w cieniu, którego nie brakuje. rodzaj wspinania praktycznie każdy od połogich płyt po przewiechy. rejon ma olbrzymi potencjał, który eksplorowany jest od końca lat 60 ubiegłego wieku.

bez samochodu raczej trudno.

co do spania. z tym darmowym kempingiem może być różnie. w czerwcu tego roku kończyli nowy sracz z prysznicami i jakiś budyneczek socjalny. dla tych co tam byli i widzieli jak było wcześniej, to teraz będzie luksus. znając mentalność makaroniarzy, raczej nie robi ktoś tego charytatywnie. należy się spodziewać, że darmowy kemping już nie będzie. co do spania w finale to są 2 kempingi - oba bardzo drogie - około 12 ojro od osoby przy 4 osobach, 2 namiotach i samochodzie. w weekendy bardzo są oblegane kempingi i może być problem z miejscami. polecam camping thaiti (czy jakoś tak), w centrum, blisko do sklepów i nad morze.

pzdr.
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

finale ligure- potrzebne topo

Skrzat Brodaty 17 lip 2008 - 22:45:36

» Re: finale ligure- potrzebne topo

komar 18 lip 2008 - 08:14:29

Re: finale ligure- potrzebne topo

malaga69 18 lip 2008 - 10:40:42



Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty