Re: kilka korekt

06 wrz 2007 - 23:55:42
czesc jasiek

szkoda ze nie wyslales tego na mojego prywatnego emaila

ja tam nie byłem, korzystam z tekstów które znalazlem w sieci
a wiec :

1. oczywiscie masz racje pomyliłem sie w przepisywaniu chodziło o K7 a nie k6 - zaraz poprosze admina by to zmienił

2. tekst originalny "Over the next two days they made the first ascent of an unclimbed couloir (ca. 3,000') on the far west side of Solu Peak (5600m)", rzezcywiście może szczesliwszym tłumaczniem byłoby "na najbardziej wysunietej zachód stronie Solu Peak" według mnie to zachodnia sciana ale może sie w takim razie myle, co do tego że było to pierwsze przejscie to z tego tekstu wynika to jednoznacznie

3. originał "On August 22 they made another first ascent on Nasa Peak (5400m" niestety załozylem ze House wie co pisze

4. Kelly Cordes and Scott DeCapio--who also planned to make the first ascent of K7 West - rzeczywiscie może nie chodzi o zachodnia sciane ale nie ma czegos takiego jak zachodnie k6

5 Maxime Turgeon and Yan Mongrain: Propose a first ascent of the North Face of K6 to its west summit. K6 (7,281m) is located in the Charakusa Valley of Pakistan and has been climbed twice before, but no attempts have been made on the North Face. - wyskoosc podalem za ta informacja - reczywiscie nie wiem dlaczego napisalem ze to wystawa zachodnia gdy jak byk jest napisane ze to wystawa połnocna - tez to zaraz postarm sie zminic

6 They returned to basecamp that evening to rest. News about their final acclimatization project, on Farol (ca. 21,000'), has not yet arrived. 21000 stóp to dokładnie 6405 metrów

przepraszam wszystkich za popełnione przeze mnie pomyłki
zawsze staram się skrupulatnie przygotowywać moje informacje, być może błędy wkradły się gdyż newsa przygotowywałem w rodu zeszłej nocy wiedząc iż dzisiaj nie będę miał czasu a informacja ta jest bardzo ciekawa

pozdrawiam
maciek





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2007-09-07 00:13 przez macko.
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

kilka korekt

Jan Kuczera 06 wrz 2007 - 20:44:28

» Re: kilka korekt

macko 06 wrz 2007 - 23:55:42

Re: kilka korekt

Jan Kuczera 07 wrz 2007 - 14:23:04

Re: kilka korekt

macko 07 wrz 2007 - 14:58:29



Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty