Re: skialpinizm -jak i co?

16 kwi 2007 - 14:34:26
jak się uprzesz jeszcze zdążysz w tym roku;)
w Tatrach śniegu jeszcze dość....

zakładając ze na nartach jeździsz , ale o turach nic nie wiesz:
jaki sprzet? - turowy albo adapter do wiązan zjazdowych....w wiązaniu turowym masz mozliwość odblokowania pięty do podejścia i zablokowania jej do zjazdu...adapter z kolei możesz założyć do zwykłych wiązan zjazdowych, które wtedy działa jak turowe, ale to rozwiązanie ciężkie (waga adaptera+zjazdowe wiązanie+narta zazwyczaj cięższa niż turowa) - jeśli naprawdę strasznie jesteś nakręcony zaczynaj od razu od sprzetu turowego, w zależności od kasy używanego lub nowego...
no i ( zakładając że jesteś naprawdę zielony w tym temacie) do poruszania się pod górę potrzebujesz jeszcze fok, czegoś co dział jak wspinaczkowa małpa - pod górę posuwasz , w dół sie nie zsuwasz
co do nart to najwiecej zalezy od tego co tak naprawdę chcesz na tych nartach robić , ale to ewentualnie w następnym odcinku;)

jakiej firmy - w nartach wybór spory , choć mniejszy i firmy częsciowo inne niż w sprzęcie zjazdowym, cięzko powiedzieć "ta firma jest dobra ta nie", znowu wszystko zalezy od modelu i Twoich potrzeb...
w wiązaniach jest z kolei w praktyce podział na dwa systemy -wiązan przypominających wiązania zjazdowe, rózniących się od nich tym o czym było wyżej - odblokowywaniem pięty ..takie wiązania produkują Fritschi, Silvretta i Naxo



drugi system, produkuje Dynafit , składa sie z osobnych częsci na przód i tył buta, wymaga butów przystosowanych do tego typu wiązan, czyli posiadających specjalne gniazda z przodu buta...wiązanie bardzo lekkie, przez niektórych zwane Jedynie Słusznym Wiązaniem :),do czego sam się powoli przychylam (czytaj : mam do sprzedania Fritschi...;)



buty - i znów powtarzane do znudzenia pytanie co chcesz na tych turach robić...ma to znaczenie co do modelu bo wybór marek dość duży, choć nie wszystkie firmy od zjazdowych produkują turowe


gdzie jezdzic - po to masz tury by jezdzic wszędzie tam gdzie jest śnieg, nie tylko tam gdzie są wyciągi...;)generalnie w Tatrach dasz radę przejść drogę od najłatwiejszych tur do tych już naprawdę trudnych, jeśli masz blizej w inne góry tam też na pewno coś znajdziesz


pasjonat Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> siemka, zakręcił mnie pomysl połaczenia wspinaczki
> zimowej, wędrówki na nartach i zjazdu
> narciarskiego . Czy ktoś moze mi cos wiecej
> powidzieć? jaki sprzet, jakiej firmy, gdzie
> jeżdzić?? znalazłem trochę info na sajcie
> www.Strong.pl, ale tam jest głownie o konkursie w
> którym mozna wygrać kurs kitesurfingu i
> nurkowania. dla głodnych adrenaliny (jak ja)
> całkiem ciekawy konkursik. Ale wracając do
> skialpinizmu -pomózcie prosze -strasznie jestem
> nakręcony!!!!!!
>
>



Podziel się:
Temat Autor Wysłane

skialpinizm -jak i co?

pasjonat 16 kwi 2007 - 13:24:12

Re: skialpinizm -jak i co?

salvador 16 kwi 2007 - 13:26:11

Re: skialpinizm -jak i co?

magda 16 kwi 2007 - 14:13:56

» Re: skialpinizm -jak i co?

Lion 16 kwi 2007 - 14:34:26

Re: skialpinizm -jak i co?

Tomek Jaromin - Jaro 16 kwi 2007 - 15:48:43

Re: skialpinizm -jak i co?

Tosia 16 kwi 2007 - 18:38:54

Re: skialpinizm -jak i co?

pasjonat 16 kwi 2007 - 19:52:31



Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty