10 kwi 2007 - 14:53:46
raczej Solda-Conforto:)

a mogę zapytać dlaczego akurat te 2 drogi? obie położone są w lewej części ściany (ponad przełęcza) o wysokości do 700 m (raczej 650). Skała w tej części, w porównaniu z sąsiednimi płytami, nie jest taka piękna.

Solda należy do dróg bardzo popularnych - ale niech Cię wycena 6+ i duże fragmenty łatwego terenu nie zmylą. Robiłem ją bodajże w 2003, miała być rozgrzewką przed czymś trudniejszym - ale nam trochę zeszło (10,5h);). Trudności i górna cześć drogi często mokre (woda z kominów wyjściowych), orientacyjnie niezbyt skomplikowana. W trudnościach dużo starych haków, na pozostałych wyciągach też coś się znajdzie. Czyli do zabrania standartowy zestaw szpeju (z haków ew. mozna zrezygnować, ja na Marmoladę zawsze brałem kilka do ew. wycofu).

Pilastro Sud - to są tak naprawdę 2 drogi: Micheluzzi z 1929 r. (wycena 6 A0) i Mariacher-Iovane z 1979 r. (6+). Ta druga jest rzadziej powtarzana, mimo że w przeciwieństwie do Micheluzziego nie ma kominów wyjściowych. Niestety nie robiłem żadnej - w przewodniku Giordanego Via Micheluzzi opisana jest jako często chodzona, natomiast Mariacher - wręcz przeciwnie.

Jeżeli to ma być pierwszy raz na Marmoladzie to zdecydowanie bardziej polecam: Don Quichotte, Vinatzer-Messner, Gogna (te dwie ostatnie ewentualnie z biwakiem).

pzdr
jodlosz
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

Marmolada

piela022 10 kwi 2007 - 12:46:31

» Re: Marmolada

jodlosz 10 kwi 2007 - 14:53:46

Marmolada

piela022 10 kwi 2007 - 23:50:57

Re: Marmolada

jodlosz 12 kwi 2007 - 11:04:09



Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty