ploty

19 lut 2013 - 10:08:41
pod tym linkiem (http://wspinanie.pl/serwis/200611/10nanga_parbat.php) czytam :

"Z kolei Droga Schella przedstawia trudności orientacyjne, a także prowadzi z obniżeniem (może nawet do 400 m), ..............
..... Poza tym schemat i opis tej drogi są praktycznie niedostępne, a materiałów, do których udało się dotrzeć, nie ma kto zweryfikować.

......Polska ekipa wysłała prośbę o pomoc do "całego świata" himalajskiego w efekcie otrzymała wiele cennych wskazówek co do warunków, przebiegu dróg, itp. W efekcie wybór padł na Drogę Schella. ..."

no to skrobne maila mysle sobie moze sie podzielą wiedzą ...

"Czołem Panie xxx !

lecimy 12 grudnia po raz 3ci tym razem na drogę shella
jest nas w sumie dwoje ... 3ci kolega bedzie tylko na 2 tyg ...
wyzwanie wiec magiczne ...


w necie znalazłem taką mapkę odnośnie Waszej wyprawy w 2007 -
[1.bp.blogspot.com]
- czy to się mniej więcej zgadza ? jakieś wskazówki ?

ciekawi mnie także temat dojścia do bazy - wydaje się znacznie krótszy
niż na drodze kingshofera - zgadza się ? z wioski Rupal (jesli
zamieszkana w zimę ) to jedynie 10 km

pozdrawiam
Marek

p.s. przyjmujemy ochotników jak ktoś chce z nami jechać powalczyć"


no i dostaję odpowiedź


"Witaj,

Wybraliście nieszczególnie bo ten Schell to nie dość że b.długi to trzeba przejść na drugą stronę.
Łatwe jest natomiast dojście do bazy bo to tylko 1 dzień. Cóż ...walczcie.Powodzenia i wracajcie cali i zdrowi."

no milo ze odpowiedź jest ale w rezultacie trafiamy pod Nangę nie mając pojecia o drodze wiec sie przyglądamy i całkiem dobrze wybieramy jak na wspinaczkowe zera :)

...
teraz komenty Artura

- styl działania jest/był zaprzeczeniem wszelskich reguł - to taki anty styl - definiowany przez chłopaków jak punk style - mnie z nim nie po drodze. / nie definiowalismy zadnego punk style odnosnie wspinaczki na Nange ... styl dostosowany do warunków i dostepnych środków i tyle

- wyraźnie wyszedł na jaw brak umięjętności technicznych - te urabianie po 200 m terenu dziennie do kolejnego biwaku nie było profesjonalne. / ha ha ha ... oczywiscie ze chętnie pojechal bym sobie na Ama Dablam wczesniej sie zaaklimatyzować, wynajoł high porterów zeby za mnie nosili ale to w przyszlym roku jak trafi do nas 1/5 budżetu PHZ :)...

- Jak wrócą i się odezwą to się dowiemy ale zdaje mi się, że mają duże poczucie wartości własnej i że wszystko umieją jak trzeba - mało - mają sie za coś lepszego. / ktoś coś ARTUR ! nie drażnij lwa ! :)

na koniec ...

[wspinanie.pl] - oboz 3ci mieli na 6600m a nie na 6800m wiec juz wole urabiac po 200 m dziennie niż fantazjowac ze urabiam

... a niechęć do nas bierze się z tąd że za dużo wiemy... przestan na nas jechać już Artur bo sie dopiero rozpędzam :)

pozdrawiam
Marek
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

» ploty

klonu 19 lut 2013 - 10:08:41

Re: ploty

klonu 19 lut 2013 - 10:13:47

Re: ploty

jesuisdesole 19 lut 2013 - 11:16:18

Re: ploty

nat 20 lut 2013 - 16:41:00

Re: ploty

esteem 19 lut 2013 - 12:02:39

jool joool jo jo jool

czapa 19 lut 2013 - 22:54:17

Re: jool joool jo jo jool

adamniemalysz 20 lut 2013 - 12:35:07

Re: jool joool jo jo jool

burlan 23 lut 2013 - 17:45:44

Re: jool joool jo jo jool

yanas 20 lut 2013 - 14:29:38

Re: jool joool jo jo jool

esteem 21 lut 2013 - 01:19:33



Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty