Drogi na płd. ścianie Mięgusza

23 sie 2023 - 09:57:41
Wczoraj postanowiliśmy odwiedzić południową ścianę Mięguszowieckiego Szczytu Wielkiego. Rzadko odwiedzana przez Polaków i Słowaków (chyba), plus w przewodnikach wyglądało, że jest sporo terenu pod kątem nowej drogi - szczególnie okolice Czarnego Filara (o ktrórym wspomina Włodek Cywiński w swoim przewodniku). Do tego skała lita. Nic tylko napierać.
Okazało się, że rzeczywiście mamy do czynienia z ładnym, a miejscami nawet bardzo ładnym wspinaniem do V+. Trudności mniejsze niż spodziewałem się.
Marzenia o nowej drodze były chyba jednak zbyt piękne, bo okazało się, że sporo terenu jest/bylo chodzone, a znaleźliśmy też stare 3 haki (2 na kluczowym wyciągu).
Samo ostrze Czarnego Filara z bliska to już połogi teren maksymalnie do trudności V.
Patrząc na przewodnik Cywińskiego i Bobovcaka to nic tam nie ma. Schematy też nie pasują. Podobno kilka lat temu? Ktoś wytyczył tam nową drogę.
Ktośz czytelników może wie coś więcej? Ew. może naprowadzić mnie na jakieś tropy?

Tutaj fotka
[www.facebook.com]

Pozdrawiam serdecznie
Damain

[drytooling.com.pl] - blog wspinaczkowy
[kursyskalkowe.pl] - szkolenia wspinaczkowe
*ps z powodu błędu na forum nie jestem wstanie odpisywać na privy. W razie czego proszę o kontakt bezpośrednio na emaila.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2023-08-23 09:59 przez DamianG.
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

» Drogi na płd. ścianie Mięgusza

DamianG 23 sie 2023 - 09:57:41



Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować