Gerlach, drogi Kalfy i Krissak

an
01 sie 2008 - 22:57:33
Witam,

Czy ktoś z obecnych robił te drogi. Dla jasności drogi nr 10 i 12 na poniższym topo:
[www.tatry.nfo.sk]

Co do drogi Krissak (nr12) pytania są następujące:
- Czy potrzebne haki? W słowackim przewodniku "Wysokie tatry, wybór najkrajasich klasikich ciest" z roku 2002, na schemacie jest zaznaczone, że potrzebne haki na pierwszym wyciągu. Z drugiej strony wydaje mi się, że to często chodzona droga i jakoś mi te haki nie pasują?
- Jakie są Wasze odczucia co do trudności? Spotkałem się z opinią że pierwszy wyciąg (V) to walka o życie.

Co do drogi Galfy mam głównie pytanie orientacyjne:-
- Na moim topo droga jest zaznaczona tylko jako wersja przecinająca przewieszki w środkowej części drogi, tutaj natomiast [www.tatry.nfo.sk] jest jeszcze wariant trawersu pod przewieszkami w lewo i dopiero do góry. Czy ktoś to robił tym wariantem? Jak z asekuracją i trudnościami? Może ktoś robił to wariantem VI (na prawo od A2) i może sie wypowiedzieć o tej wersji (trudności i asekuracja)
- Kolejna różnica to górna część drogi, na moim topo za miejscem A2 jest kominek, płytka i 2 wyciągi w zacięciu i dopiero grań. Na topo z linka wygląda to tak jakby praktycznie od razu wychodziło się na grań, Czy ktoś to może jakoś skomentować, jak to robiliście? zacięcie czy może raczej zaraz za przewieszkami wychodziliście na grań?

Mam nadzieje, że moje przydługie wypociną są zrozumiał

Dzięki za wszelkie rzeczowe odpowiedzi

Pozdrawiam
arek



Podziel się:
Temat Autor Wysłane

» Gerlach, drogi Kalfy i Krissak

an 01 sie 2008 - 22:57:33

Re: Gerlach, drogi Kalfy i Krissak

GG 02 sie 2008 - 00:15:24

Re: Gerlach, drogi Kalfy i Krissak

pit 02 sie 2008 - 00:29:39



Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty