Rambo evo 2, evo 3 czy G14?

02 sty 2007 - 23:24:15
hej,
Przejrzałem wszelkie dostępne wątki w tym temacie, ale nadal mam dylemat i proszę o pomoc osoby które miały przyjemność tych cudeniek używać. Zastanawiam się które z tych raków wybrać do wspinania w tatrzańskim mikście oraz do wspinu w lodzie. Mój dotychczasowy research wskazuje że:

1. rambo są generalnie cięższe od g14tek,

2. rambo są rakami skrzynkowymi, które najlepiej jak sądzę będą współgrały ze skorupą lub innym bardzo sztywnym butem(myślę o zakupie trango la sportivy- choc nie wiem czy będa dość ciepłe na tatry?)
ponadto słyszałem, że ze względu na skrzynkową konstrukcję, wszelkie dopasowania rambo do wielkości buta są znacznie utrudnione w stosunku do g14 - to samo dotyczy jak mi się wydaje przeróbki na mono,

3. Mówiąc o mono - w rambosach można monopoint ustawić centralnie na środku, natomiast w g14 tylko asymetrycznie w kierunku dużego palucha,

4. co do samych rambo (skłaniam się właśnie do ich zakupu) interesuje mnie najbardziej (nie ma tego na stronce grivela) czym tak naprawdę różnią się evo 2 od evo 3 - jedyna zauważona przeze mnie różnica polega na innym ustawieniu trzeciej (licząc od przodu i wliczając atakujące) pary zębów- tzn. w 2kach są one skierowane w kierunku tyłu buta co jak sądzę może być pomocne przy drytoolu, natomiast obawiam się że może destabilizować rak w pozycji poziomej (choć nie jestem tego pewien), w 3kach natomiast te zęby są skierowane już pionowo w dół.
I teraz poprawcie mnie jeśli się mylę- jesli evo 3 są unowocześnioną wersją 2jek to prawdopodobnie to pochylenie zębów do tyłu miało jakieś wady skoro w unowocześnionej wersji z tego zrezygnowano??

Do tego (o ile nie wynika to jedynie ze złej jakości zdjęcia na którym oglądałem te raki) 2ki mają z tyłu mniejsze zęby niż 3ki.

Proszę o radę i o ewentualne wskazanie na braki w moim researchu, które mogłłyby mieć znaczenie przy ostatecznym wyborze. W szczególności interesuje mnie różnica między rambo 2 i 3 (oprócz cyferki:-)

Z góry wielkie dzięki!

to be
or not
to be
the flying object
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

» Rambo evo 2, evo 3 czy G14?

quru 02 sty 2007 - 23:24:15

Re: Rambo evo 2, evo 3 czy G14?

salvador 02 sty 2007 - 23:41:58

Re: Rambo evo 2, evo 3 czy G14?

quru 04 sty 2007 - 12:13:59



Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty