Re: Szukam miejsca do Słowenii

01 cze 2004 - 18:17:10
Transport jest wbrew pozorom latwy, tylko nieco uciazliwy, a wyglada to tak (pisze z Katowic, bo stad jechalam).
W nocy z piatku na sobote (koniecznie) wyjezdzasz z Polski do Wiednia, tak, zeby na Sudbanhof (wszystkich germanistow prosze o lagodne potraktowanie :) ) byc w sobote rano (najpozniej o 7:00). RAZ W TYGODNIU-w sobote- z tego dworca odjezdza (z przystanku na Zagrzeb), autobus przez Slowenie (o 8:15). To autobus Eurolines do Chorwacji, ale w soboty jedzie przez Slowenie. Bilet mozna kupic u kierowcy, w dwie strony kosztuje 42,50 euro, w jedna- 25 euro- do Slovenskej Bistrici. Do tej miejscowosci jest najtaniej. Potem mozna albo jechac pociagiem (tyle, ze stacja w Slovenskej Bistrici jest 6 km za miastem) albo stopem (w Slowenii bardzo latwo zlapac stopa, jedynym warunkiem jest posiadanie karteczki z nazwa miejscowosci, pisze sie skrotami, jak sie zdecydujesz to powiedz to ci napisze jakie skroty sa do czego). Pociag do Ljubljany kosztuje 1480 SIT-ow (ok 30zl), po przyjezdzie autobusu i dotarciu do stacji pozostaje nam czekac jakies 3h na pociag do Ljubljany (bo w soboty pociagi jezdza rzadziej), ale nie wiem, gdzie dokladnie chcesz jechac. Generalnie po Slowenii proponuje poruszac sie stopem, nie wiem jak jest w Chorwacji.

Pociagiem: do Wiednia najlepiej na ten sam dworzec Sudbanhof, skad o 7:57 masz pociag do Ljubljany (58 euro w jedna strone). Oczywiscie zapomnij o znizkach, zapomnij, ze ktos ci odpowie po angielsku, zapomnij, ze beda mili (ale to pewnie dlatego, ze rano, jak wracalam bylam tam o 17:00 i byli mili).


Samolotem: full wypas, stewardessa, jedzonko, pewnie w ciagu 5 godzin jestes na miejscu, z miedzyladowaniem w Wiedniu, na poczatek lipca zostala klasa bizness za prawie 3tys. :)

Stopem: tez sie da, ale sama nie pojade :( jak chcesz to sie dowiem, ale w Austrii sa problemy ze stopem i baaardzo ciezko zlapac cokolwiek. Acha i wskazowka: nie jechac przez Wegry. :) podobno nijak nie mozna sie z nimi porozumiec w zadnym ludzkim jezyku :)

wszystkie dane pochodza z poczatku maja, wiec chyba niewiele sie zmienilo. Jak masz jakies konkretne pytania, to napisz na mail, albo na gg 5004096, bo ciezko mi tlumaczyc jak nie wiem skad jestes i gdzie jedziesz.
pozdrawiam
Justyna
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

Szukam miejsca do Słowenii

Yennefer 31 maj 2004 - 23:14:22

Re: Szukam miejsca do Słowenii

tk 01 cze 2004 - 15:25:53

Re: Szukam miejsca do Słowenii

biedruń 01 cze 2004 - 18:14:32

» Re: Szukam miejsca do Słowenii

Yennefer 01 cze 2004 - 18:17:10



Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty