Re: Michał Jagiełło KODerem...

18 mar 2016 - 17:53:59
Megadeth Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> [www.youtube.com]
> yPxKrC0I5Jl4hKdrxKurk-RfKXaEx2ZQyaS5UztNQC7CPuIW-7
> i1xxlArxKOjrGA1rgDF9c143AvCF4uchtcsU6H_tQ6kWfQ
> 9.02 min

zaKODowany Loza tako rzecze:

"Bezczelność
Krzysztof Łoziński
2005-08-18
Bezczelność podpisywania się przez SLD pod postulatami Sierpnia 80 przechodzi ludzkie pojęcie. Partia kryminlano-biznesowa, przechowalnia dla Jerzego Jaskierni, Tadeusza Iwińskiego, Stanisława Cioska, Józefa Oleksego, Leszka Millera, Mieczysława Rakowskiego, Longina Pastusiaka i wielu, wielu innych przedstawicieli najgorszego PZPR-owskiego betonu podpisuje się pod „Solidarnością”, przeciwko której ci sami ludzie wysyłali ZOMO, SB, dyspozycyjnych sędziów. Tłumaczenie Janusza Olejniczaka, że wówczas miał 6 lat, nie upoważnia go do kradzieży cudzej legendy.

To zresztą ostatnio zaczyna być modne. W ostatnich latach dorobiliśmy się już paru bardzo dziwnych weteranów oporu. Wspomnę tylko dwóch:
1. Michał Jagiełło, były sekretarz PZPR w Zakopanem, w 1968 roku świadek oskarżenia w procesie „taterników”, następnie naczelnik Grupy Tatrzańskiej GOPR z nadania PZPR, w latach 1980-81 (za pierwszej „Solidarności”) kierownik Wydziału Kultury KC PZPR. A jakie ma Michał Jagiełło zasługi dla opozycji? W 1981 roku wypisał się z partii. I tu koniec zasług, bo wcale nie zaczął przeciw tej partii działać, nie zszedł do podziemia, nie bił się z ZOMO. Jak mi powiedział, „pisywał w pisemku Ojców Jezuitów” wydawanym legalnie i przechodzącym kontrolę cenzury. W porównaniu z ludźmi, którzy latami działali w konspiracji, nieco mało. Ale po przełomie Michał Jagiełło zasłynął jako bohater oporu. W nagrodę został zaraz wiceministrem kultury. Obecnie jest dyrektorem Biblioteki Narodowej. Gdy Michał Jagiełło zostawał wiceministrem kultury, powiedziałem publicznie, że odkąd pamiętam, a znam Michała dobre 30 lat z okładem, to Michał zawsze siedział we władzach a ja w wiezieniu. Może jest pewien postęp. Ja już nie siedzę w wiezieniu. Jestem tylko bezrobotnym bez prawa do zasiłku, nie mam prawa do żadnej emerytury, bo zamiast „wysługi lat pracy” mam wysługę lat więzienia, karnego poboru do wojska (1968-1971), przymusowego bezrobocia. No cóż, są ludzie do odsiadki i ludzie na posadki....

Dziś mamy 25 rocznicę powstania „Solidarności” i już dowiadujemy się, że tworzyli ją także panowie z PZPR, milicji, ZSL, Rady Konsultacyjnej. Co będzie za kolejne 25 lat? Może dowiemy się, że strajk w stoczni Gdańskiej zrobili Jaruzelski, Kiszczak, Ciosek i Pastusiak a przeszkadzali im Wałęsa, Gwiazda, Lis i Borusewicz. Na naszych oczach odbywa się ostatnio potężne fałszowanie historii. Prawdziwi działacze „Solidarności” i podziemia są szkalowani, pomawiani o rzekomą współpracę SB, pomawiani najczęściej bez żadnych podstaw. Nazywani są „różowymi hienami”, „lewicą laicką”, „Bolkami” i „Lolkami”. Na ich miejsce wkracza nowa kasta weteranów, rodem z milicji, PZPR i Rady Konsultacyjnej.
Longin Pastusiak powiedział, że legenda „Solidarności” „nie może być własnością jednej opcji politycznej”. Owszem może. Jest własnością tych ludzi, którzy ją tworzyli, a ci ludzie do SLD, PSL i LPR nie należą. Ci ludzie w milicji, PZPR i Radzie Konsultacyjnej nie byli. Złodziej nie jest właścicielem niczego – legendy też."

POd sPOdem inny KODer, takze wspinacz, wspolnik Lozy i redaktor pisemka POtajemnego pisemka PO "POglos", troche go POucza

[www.kontrateksty.pl]

PS przewrazliwionych lewakow uprzedzam, ze nazwa pisma POglos, POchodzi od PO. Z POwyzsza pisownia.
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

Michał Jagiełło KODerem...

Megadeth 18 mar 2016 - 09:59:27

» Re: Michał Jagiełło KODerem...

TomaszKa 18 mar 2016 - 17:53:59

Re: Michał Jagiełło KODerem...

ROCKDUDE 18 mar 2016 - 19:51:41

Re: Michał Jagiełło KODerem...

behemot 18 mar 2016 - 20:34:00

Re: Michał Jagiełło KODerem...

burlan 19 mar 2016 - 16:19:38



Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty