Re: Do Artura Paszczaka

27 wrz 2003 - 11:46:53
Hej Bodziu,
To jest właśnie ten pomysł "rezerwowy" o którym pisałem wcześniej. Tak, oczywiście postaramy się to zorganizować. Będziemy rozmawiac z Marysią (dyr Skawiński tez obiecał tu wsparcie) i zobaczymy jak to co nam zaproponuje będzie się miało do naszych finansowych możliwości. Plan optimum to wynajęcie pokoju na całą zimę w starym schronie albo w "betonce", minimum to po prostu dofinansowanie noclegów, czyli zniżka w opłatach schroniskowych. Sprawa potrwa myślę jakiś miesiąc-dwa, także dajcie nam trochę czasu.
Jeszcze krótkim tytułem wyjaśnienia, bo sprawa "zagrożenia taborisk" to pewne nieporozumienie.
Otóż kwestie obecności PZA w TPN reguluje umowa, któa określa, że PZA ma prawo do bazy na terenie parku. Ta umowa nie precyzuje jednak dokładnie CO dostaje PZA jako swoja bazę noclegową, bo TPN nie zgadza się na taką formułę. Tak więc na tej podstawie PZA dzierżawi obozowiska i Betlejemkę. Baza dla PZA jest oferowana w ramach istniejącego planu zagospodarowania przestrzennego i planu ochrony przyrody. Plan dla Hali przewoiduje likwidacje wszystkich struktur pozaschroniskowych (nawet PIMów) i rozbudowę schroniska z oczyszczalnią itd. To ogromny plan, którego realizacja pochłonie masę pieniędzy i czasu, toteż Rąbaniska pożyją jeszcze wiele lat, ale w perspektywie mamy jednak ich likwidację. W zamian mamy jednak dostać bazę większą od Betlememki w ramach "nowego kompleksu schroniskowego". Tabor w Moku z tego co wiem jest OK względem planów, ale solą w oku są trwałe struktury i brak porządnej oczyszczalni/kanalizacji. Niewykluczone, że trzeba będzie się do tych kwestii w przyszłości odnieść.
Pozwolenia na chatkę PZA miało na 3 lata jako schronisko zastępcze w okresie remontu MOka. Od tego czasu, przez 10 lat, corocznie warunkowo i "wstecznie" przedłużano pozwolenie, ale praktycznie Chatka stała na kredyt i nie było mowy o tym, aby ją zalegalizować, bo w parku istaniała od 10 lat jako obiekt do rozbiórki. Rzeczywiście źle się stało, że my wspinacze nie byliśmy o tym jasno poinformowani.
Wiem, że będziecie mieli pełno pytań, ale gdybyście mogli się powstrzymać, bo po pierwsze jest dziś lampa więc wysuwam (a'propos wczoraj z Jackiem Janią zrobiliśmy fajną nową dróżkę na Zach Zadniego 120m V+), a ponadto obiecuję napisac do bieżących Gór lub może Taternika wyczerpujące sprawozdanie nt relacji z TPN i sytuacji naszej bazy. Mam nadzieję, że to wszystkich usatysfakcjonuje przynajmniej w sensie informacyjnym.
pozdrawiam,

ps powyższe napisałem wedle mojej wiedzy, która może zawierać pewne luki, także wiążący będzie tekst w Górach.

Podziel się:
Temat Autor Wysłane

Do Artura Paszczaka

bodziu 26 wrz 2003 - 15:12:32

» Re: Do Artura Paszczaka

paszczu 27 wrz 2003 - 11:46:53

Re: Do Artura Paszczaka

Luka 27 wrz 2003 - 12:47:13

Re: Do Artura Paszczaka

Jacek - org. 27 wrz 2003 - 23:54:02

Re: Do Artura Paszczaka

Icefall 28 wrz 2003 - 00:51:17

Re: Do Artura Paszczaka

paszczu 28 wrz 2003 - 11:11:28

Re: Do Artura Paszczaka

Icefall 28 wrz 2003 - 12:19:24

Re: Do Artura Paszczaka

paszczu 28 wrz 2003 - 23:08:26



Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty