Nastepny bandzior prokuratorem!!!

16 wrz 2005 - 17:15:17
[fakty.interia.pl]

Napierski zbrodniarzem komunistycznym?

Tymczasem Zbigniew Ziobro zażądał dziś zdymisjonowania Karola Napierskiego, który - jego zdaniem - dopuścił się "zbrodni komunistycznej".

Chodzi o sprawę byłego działacza rolniczej "Solidarności" Józefa Broniszewskiego, który w 2003 roku złożył w IPN zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez prokuratora Napierskiego. Działacz twierdził, że Napierski w 1985 roku - jako prokurator rejonowy w Otwocku - oskarżał jego żonę Urszulę. Według doniesień prasowych, pobitą przez SB Broniszewską oskarżono, że to ona użyła przemocy i lżyła funkcjonariuszy.

Sam Napierski zaprzecza oskarżeniom. Twierdzi, że osobiście nie przyłożył ręki do oskarżenia, które przygotowywał jego podwładny. Ziobro przedstawił dziś natomiast dokumenty, z których jego zdaniem wynika, że Napierski "znał przebieg sprawy, zajmował stanowisko merytoryczne w tej sprawie, dawał wiarę zeznaniom funkcjonariuszy SB, a tym samym uczestniczył w procederze wymierzonym przeciwko działaczce opozycji".

Minister Kalwas zapowiedział, że nie ma zamiaru odwoływać Napierskiego. Kalwas uważa żądania PiS za zapowiedź czystek w prokuraturze. - Przypominanie obecnie takich zarzutów traktuję jako grę polityczną przed wyborami i próbę wpłynięcia na moje decyzje kadrowe. Próbę nieudaną, bo na mnie to nie wpływa - powiedział Kalwas. - Niezależnie od tego, czy to co się mówi o Napierskim jest prawdziwe, czy nie, ja cenię go bardzo wysoko - dodał minister.

(INTERIA.PL/RMF/PAP)
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

» Nastepny bandzior prokuratorem!!!

Dzik 16 wrz 2005 - 17:15:17

Re: Nastepny bandzior prokuratorem!!!

paza 16 wrz 2005 - 18:10:13

Re: Nastepny bandzior prokuratorem!!!

jawoor 16 wrz 2005 - 19:49:58



Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty