Gratulacje! Adminie macie pomyłkę w nazwisku nie Bartek Ziemski, tylko Kosmiczny!przez hewhotalks - Forum wspinaczkowe
Święta idą, wpłata na konto Helenki poszła.przez hewhotalks - Forum wspinaczkowe
[']przez hewhotalks - Forum wspinaczkowe
Jerzy.Kolakowski Napisał(a): ------------------------------------------------------- > Przyznam szczerze że trochę zawiły twój opis > albo ja czegoś nie rozumiem... > > Skoro w Kiełku droga nazywała się Skorek-Wach > to w czym problem? > > W Haciskim też jest chyba Skorek-Wach - musze > sprawdzić jak wrócę do domu. > > Widać w ladach 80 -przez hewhotalks - Forum wspinaczkowe
> nnymi słowy, nie kompletował (lub nie skompletował) >dróg opisanych w innych tomach ... >W$ Pasja do wyszukiwania łatwego terenu chyba mu pozostała. Lata temu, gdy byliśmy zimą w chatce Ascety na Włosienicy, ów opowiadał jak dał się wyciągnąć przez Pomurnika na wspinaczke w rejonie Czarnego Stawu. Śniegu dużo, warunki takie sobie, Asceta kwitł na stanowisku przprzez hewhotalks - Forum wspinaczkowe
Dziękuję za tekst, dobrze się czyta. Jestem ciekaw czy przetłumaczony artykuł ukazałby się w prasie niemieckiej, albo anglojęzycznej. W artykule czuć etos czystego stylu - czystego VI.5.przez hewhotalks - Forum wspinaczkowe
Według mnie to lepiej brzmi >Oczywiście nie można wykluczyć, że np. Janja po skończeniu kariery zawodniczej rzuci się na skały i zmieni powyższy stan rzeczy... Ostatniego słowa nie powiedziała z pewnością również Brooke. niż >Kolejnego przełomu raczej się nie spodziewamy, sztuką będzie wyrównanie historycznego przejścia Brooke Raboutou. Oczywiście teoretyzprzez hewhotalks - Forum wspinaczkowe
> Dziś granica kobiecego wspinania to niewyobrażalne 9b+. Kolejnego przełomu raczej się nie spodziewamy, sztuką będzie wyrównanie historycznego przejścia Brooke Raboutou. Dlaczego nie spodziewacie się kolejnego przełomu? 9c jest nie do osiągnięcia dla kobiet? Coraz więcej osób się wspina, podstawa piramidy rośnie. Olimpiadę wygrał bardzo młody zawodnik. Czy nasz sporprzez hewhotalks - Forum wspinaczkowe
Hej, Byłem w końcu w Kobylanach. Podobno na jesieni/wiosnę nastąpił wypływ i przeorał tę boczną dolinkę pod kulą tak, ze powstał mały kanion przez środek. Gmina zakopała go koparką, przez to teraz wystają kamienie i glina. Nikt tam za mojej obecności nie parkował. Efekty zniszczeń dokonanych przez żywioł widać w okolicy wiat - powyrywane krawężniki.przez hewhotalks - Forum wspinaczkowe
Według mnie, ogólnie trzeba być ostrożnym na drogi w górach o wycenie VI, VI+, które nie są klasykami, a zostały poprowadzone w latach około 70. Po jednym takim wyciągu startowym określiłem to, że ludzie wtedy "dusili" się w szóstym stopniu i go poszerzali. Międzywojenne klasyki V/ VI są dla ludzi, natomiast na VI/VI+ z lat 17/80 mogą być syte i wymagające przynajprzez hewhotalks - Forum wspinaczkowe
2 samochody, najgorzej nie było. Moją żonę przeraziła skala zniszczonej trawy. Jak dla mnie odchwaszczenie zarastającej Jury nie jest takie złe. Gorzej jakby gmina zadecydowała o budowie parkingu czy innej infrastruktury. Wystarczą tam już tablice "Parku Jurajskiego" na ścieżce dydaktycznej prowadzącej donikąd i trzy wiaty wzdłuż ścieżki z górnego parkingu.przez hewhotalks - Forum wspinaczkowe
Cześć, Czy ktoś wie coś więcej na temat organizacji parkingu pod samą Kulą w bocznej dolince Kobylańskiej? Moja żona była tam na majówce, zaparkowała u góry na parkingu między polami. Zeszła do doliny i ukazał się jej widok rozjeżdżonej trawy i kilka zaparkowanych samochodów. Niestety nie mam zdjęcia, pokazała mi i usunęła, bo brzydkie. Czy wiecie coś o likwidacjiprzez hewhotalks - Forum wspinaczkowe
Po dłuższej przerwie wpadłem na wspinanie.pl i same nekrologi czytam. Dzięki Christianowi stałem się właścicielem mojej pierwszej górskiej pornografii. Album Nepal kosztował mnie całe 20 0000zł (na nowe 20pln) i po przecenie był najtańszym albumem z górami w mojej księgarni. Takie czasy, że na tyle mnie było stać. Kilkukrotnie go widziałem na witrynie i zachodziłem w głoprzez hewhotalks - Forum wspinaczkowe
Jedyna przeszkoda to twoja głowa. Nie mogę się powstrzymać, jeśli idzie o wzrok. Może to i być zaleta, na przykład: Ślepy koń, zapytany o plany na Wielką Pardubicką, odpowiedział: - Nie widzę przeszkód. Pozdr, Kotletprzez hewhotalks - Forum wspinaczkowe
To trochę moja wina :-/ Używałem tylko ich uprzęży, jednak za mało się wspinam, żeby częściej wymieniać.przez hewhotalks - Forum wspinaczkowe
Pozwolę się dołączyć, Na portalu ze śmiesznymi obrazkami na czarnym tle jest minutowa relacjaprzez hewhotalks - Forum wspinaczkowe
Zdarzało mi się wspinając lub startując do drogi zwrócić uwagę zawodnikowi, który przyszedł później i wbijał się w sąsiednią drogę, że nie jest to bezpieczne dla niego i dla mnie, bo np. moja droga w górnej części robi trawers nad tą jego drogą. Zdarzało się, że moje uwagi były ignorowane. Podobnie rzecz się ma na ściankach wspinaczkowych. Widuje się ludzi, którprzez hewhotalks - Forum wspinaczkowe
Dzięki za info. W czasie majowego wielkiego weekendu frekwencja była niewielka, a jak przyszły chmury, to byliśmy jak ostatni Mohikanie.przez hewhotalks - Forum wspinaczkowe
Filip Babicz - na wspinanie.pl przewijają się artykuły dotyczące wspinania, boulderingu, drytoolingu i biegania - to ta sama osoba ? ;-) Proszę redakcję o wywiad!. pozdr, kotletprzez hewhotalks - Forum wspinaczkowe
Ekspres - Łutowiec, skała Locha Kontakt 661106814przez hewhotalks - Biuro Rzeczy Znalezionych
Zegarek - Łutowiec Zamkowa skała Kontakt 661106814przez hewhotalks - Biuro Rzeczy Znalezionych
Hi, Do you need still help or Tipps, where to start? Unfortunately I am busy this weekend, but I am pretty sure you will find someone helpful by the rocks. Climbing is popular here, the weather will be OK, so many people should climb. Almost all my season I begin with some climbing days in dolina Kobylańska. So maybe it is good starting point for you as well. greetings, Grzegorzprzez hewhotalks - Forum wspinaczkowe
Rok temu stan był i pewnie teraz też, kilka pętli z karabinkiem. 40-45 metrowa lina na pół wstarczyłaprzez hewhotalks - Wspinanie i warunki w Tatrach
Słyszałem stosunkowo niedawno o zdarzeniu zerwania się liny statyczej na robotach wysokościowych w Katowicach. Pracownik żyje dzięki drugiej linie - asekuracyjnej, na której zawisł. Lina zesztywniała, a pod obciążeniem pękła. Badania wykazały działanie zasad (ługu?). Baterie, albo czołówkę z bateriami lepiej przechowywać z dala od liny. Jak bateria wyleje może nie tylko czołprzez hewhotalks - Forum sprzętowe
O ile dobrze rozczytuję tabelkę i film, to: 1.Na stanowiskach należałoby stosować pętle stanowiskową z liny dynamicznej, 8.6. 2.Producenci powinni produkować także taśmy z materiału użytego w linach dynamicznych. Chyba, że jest to technicznie niewskazane. 3.Doraźnie na feracie lepiej zastosować pętlę z liny dynamicznej. Broń Boże dynemy, albo repa kewlarowego związango. 4przez hewhotalks - Forum wspinaczkowe