"Wspinanie w górach na wysokim poziomie to nie tylko trudności techniczne. Celem wspinaczki jest wejście na szczyt lub zdobycie kulminacji ściany czy klifu."

21 cze 2022 - 19:16:40
Generalnie
1) celem wspinania jest to co w danym momencie dany wspinacz wyznacza sobie za cel. Wspinanie to wolność, nie decydujcie jak to mają robić inni.
2) jeśli "Wspinanie w górach na wysokim poziomie to nie tylko trudności techniczne. Celem wspinaczki jest wejście na szczyt lub zdobycie kulminacji ściany czy klifu." to - wystarczy na szczyt wejść najłatwiejszą drogą ewentualnie po drodze robiąc jakiś syty bald i CEL będzie osiągnięty!?
3) Dla mnie osobiście celem wspinaczki jest samo wspinanie, a pośrednio przyjemność jaką z tego czerpię

Te uwagi dotyczą argumentacji (cytowanego zdania), nie tego czy mowa o powtórzeniu, czy próbie - bo to zależy wyłącznie od tego gdzie drogę skończył autor - Huber i gdzie skończyła Mingolla. Jeśli mnie pamięć nie myli Huber skończył na szczycie.

Pozdrowienia
Sz.
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

» "Wspinanie w górach na wysokim poziomie to nie tylko trudności techniczne. Celem wspinaczki jest wejście na szczyt lub zdobycie kulminacji ściany czy klifu."

szczepan2 21 cze 2022 - 19:16:40

Re: "Wspinanie w górach na wysokim poziomie to nie tylko trudności techniczne. Celem wspinaczki jest wejście na szczyt lub zdobycie kulminacji ściany czy klifu."

Sprocket 21 cze 2022 - 20:40:04

Re: "Wspinanie w górach na wysokim poziomie to nie tylko trudności techniczne. Celem wspinaczki jest wejście na szczyt lub zdobycie kulminacji ściany czy klifu."

szczepan2 21 cze 2022 - 22:35:45Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować