Wybiórcze mądrości odnośnie zimowego K2

17 gru 2020 - 14:19:27
[wyborcza.pl]
Autor:
Dominik Szczepański – reporter związany z „Wyborczą”, autor i współautor książek „Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza”, „Na oceanie nie ma ciszy. Biografia Aleksandra Doby, który przepłynął Atlantyk kajakiem”, „Nanga Parbat. Śnieg, kłamstwa i góra do wyzwolenia” i biografii himalaisty Adama Bieleckiego „Spod zamarzniętych powiek”.


Niestety chyba trzeba mieć abonament żeby przeczytać, w razie czego mogę podesłać txt.

Klasyka:
- "hejt" środowiska górskiego na biedną panią
- dziadki kontra śmiała młodość
- wg autora himalaizm brata się z Pisem

Wybiórcza stoi w dziwnym rozkroku. Z jednej strony promuje "NARODOWY himalaizm", powiązani z nią autorzy robią kasę na książkach, a z drugiej próbuje kreować konflikt. Ten kto ma wątpliwości to hejter.

Dlatego napisałem, że zimowy atak amatorki na K2 to rozwinięcie myśli Mackiewicza. Jednak przyznaję, porównywanie T.M. do tej pani jest obrazą tego pierwszego.

Niech jedzie i zdobywa. Każdy ma prawo robić - za swoje pieniądze - to co chce. Byle nie było potem w razie problemów wrzasku: "RATUNKU! Wyślijcie śmigłowce! Narodowa zbiórka na akcję ratowniczą! Źli tubylcy nie chcą po mnie lecieć!".
Cyrk...
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

» Wybiórcze mądrości odnośnie zimowego K2

bennyh 17 gru 2020 - 14:19:27

Re: Wybiórcze mądrości odnośnie zimowego K2

jerrygwizdek 17 gru 2020 - 20:00:40

Re: Wybiórcze mądrości odnośnie zimowego K2

bennyh 18 gru 2020 - 14:12:57

Re: Wybiórcze mądrości odnośnie zimowego K2

kanadol 25 gru 2020 - 15:00:56



Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować