przełomowe taternictwo 2020

04 lis 2020 - 17:23:56
Dla uzupełnienia przejść wspomnianych przez Grzegorza, trzeba przytoczyć jeszcze jedną łańcuchówkę z minionego lata. Dokonał jej Piotrek S. 6 sierpnia tego roku:
[www.tatry.przejscia.pl]
Jest to równie niebagatelna ilość dróg, zasadniczo wszystkie autorstwa Wiesława Satnisławskiego, w terenie raczej uchodzącym za stricte zimowy. Trudności najtrudniejszej z nich sięgają stopnia V. Nie podejmuję się liczenia deniwelacji, ale może Grzegorz zrobi to z ciekawości.
Nie każdy będzie miał ochotę analizować wpisy Piotrka S. ze strony Tatry Przejścia, dlatego przytoczę je w ogólnym opisie jaki podałem do podsumowania sezonu dla kwartalnika Tatry:
Bardzo wymagającej i interesującej łańcuchówki na ŚNIEŻNYCH TURNIACH złożonej zasadniczo z dróg Stanisławskiego, solo bez asekuracji, podjął się Piotr S. 6 sierpnia. Swoją eksplorację pn – wsch. ścian rozpoczął od drogi WHP 2872 (III), którą w godzinę wszedł na Wielką Śnieżną Turnię. Następnie przez Siwą Przełęcz zszedł do Złotej Strągi, skąd ponownie wrócił na przełęcz Jankową Drabiną, a dalej na wcześniej opuszczony szczyt trawersem po stronie Doliny Śnieżnej w nieco ponad godzinę (II). Drogą WHP 2873 (II) zszedł do Śnieżnego Bańdziocha, skąd drogą WHP 2877 (III) dostał się na Śtyrbną Przełęcz, a z niej granią na Pośrednią Śnieżną Turnię w godzinę. Z niej w pół godziny zszedł pod ścianę drogą WHP 2887 (0+). Ponownie wszedł na dopiero co opuszczony szczyt częściowo drogą WHP 2886 (IV) z własnymi wariantami (V) i jeszcze raz udał się w dół jak wcześniej, w 2,5 godziny. Następnie przeszedł pod Małą Śnieżną Turnię na którą wszedł w godzinę drogą WHP 2902 (III), po drodze zdobywając Śnieżnego Chłopka. Do podnóża dotarł w pół godziny przez Przełęcz Ścienki drogą WHP 2892 (II). Swój aktywny dzień rozpoczął i skończył w Dolinie 5 Stawów Spiskich podchodząc i wracając przez Śnieżną Przełęcz. Niezwykły kawałek historii taternictwa, albo jedynie zgłębienie ulubionych zakątków Wiesława Stanisławskiego. To wszystko w 7,5 godziny.
Adam ŚmiałkowskiZmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2020-11-04 17:43 przez adamniemalysz.
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

» przełomowe taternictwo 2020

adamniemalysz 04 lis 2020 - 17:23:56Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować