Cześć. Gdzie ubezpieczyć akcję ratunkową na wyjazd do Tromso w Norwegii?

10 gru 2019 - 11:37:35
Cześć. Chciałbym na poważnie poruszyć temat ubezpieczenia wspinaczki lodowej i innych aktywności na terenie Norwegi i akcji ratunkowej w okolicach Tromso i Lofotów. Mam ubezpieczenie PZA PZU"Bezpieczny powrót" które nie obejmuje terenu Norwegi powyżej koła podbiegunowego,dokładniej równoleżnika 66°33'39"N. Proponują mi PZU Wojażer z rozszerzeniem na sporty ekstremalne ( wspinaczka wysokogórska) NNW, koszty leczenia ale w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia nie ma nic o akcji ratunkowej ( tym bardziej z użyciem helikoptera).Dużo ludzi mi mówi o Alpenverein ale z tego co mi wiadomo Alpenverein też umywa od tego rączki na tym terenie i Lofotach ( chyba że ktoś ma inne konkretne wiadomości).Podejrzewam że wiele osób jeździ wspinać się na Lofoty i nie są świadomi ubezpieczenia itp.Po zapytaniu Alpenverein odpowiedzieli (nie wiem czy na piśmie czy na gębę) że akcja ratunkowa na terenie Norwegi w tych miejscach ( za kołem podbiegunowym) do których można dojechać autem prze stałą przeprawę mostową lub tunel,nie dotyczy już promu samochodowego.Proszę o poważne porady i odpowiedzi bo chodzi mi o dobro ogółu wspinających żeby nikt z nas nie obudził się z ręką w nocniku. Wszystko pięknie do czasu jak nic się nie stanie. Pozdrowienia. Łukasz Misztal
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

» Cześć. Gdzie ubezpieczyć akcję ratunkową na wyjazd do Tromso w Norwegii?

Lukiaszip 10 gru 2019 - 11:37:35

Re: Cześć. Gdzie ubezpieczyć akcję ratunkową na wyjazd do Tromso w Norwegii?

velka 10 gru 2019 - 12:31:08

Re: Cześć. Gdzie ubezpieczyć akcję ratunkową na wyjazd do Tromso w Norwegii?

łojant 10 gru 2019 - 18:50:38



Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty