Re: Wspinanie w telewizji publicznej

18 wrz 2019 - 10:17:33
jacek teler Napisał(a):

> choć z drugiej strony, społeczeństwa, którym ich
> Państwa zafundowały państwowe akcentowanie sportu
> masowego, nie do końca na tym dobrze wyszły.

Nie wiem, skąd nagle temat relacji między sportem masowym a państwem. Pisałem o zawodach pokazywanych w japońskich telewizjach, ale tam chyba tylko dwa kanały są "państwowe", reszta to czysty kapitalizm i komercja. I te transmisje, a pewnie też organizacja zawodów, raczej nie są domeną państwa (choć w sumie nie wiem na pewno).
Jak ktoś już niżej napisał, Japończycy "są specyficzni" - myślę, że tak ogólnie lubują się w najdziwniejszych konkurencjach jakie tylko można wymyślić i w biciu najdziwniejszych rekordów. Pamiętam japońskie zawody na wytrzymałość w "byciu dziobanym przez kury", tzn. delikwenta w samych tylko slipkach smarowano czymś w rodzaju miodu, obsypywano ziarnem, które lepiło się do skóry, po czym miał on za zadanie leżeć jak najdłużej na podłodze pomieszczenia, do którego wpuszczano głodne kury. Które go oczywiście dziobały i łaskotały. Normą są również konkurencje w jedzeniu okropieństw, albo coś w rodzaju curlingu, w którym zamiast ślizgających się po lodzie czajników pionkami są ludzie przywiązani do obrotowych foteli na kółkach. Byle tylko reguły były jasno określone i możliwe do zrozumienia dla przeciętnego widza. Może na tej zasadzie wspinanie sportowe stało się popularne - ot, kolejna dziwna dyscyplina z kosmosu, którą przyjemnie się ogląda.
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

Wspinanie w telewizji publicznej

McAron 17 wrz 2019 - 07:31:44

Re: Wspinanie w telewizji publicznej

olo.k 17 wrz 2019 - 21:03:19

Re: Wspinanie w telewizji publicznej

Warchoł 17 wrz 2019 - 21:18:45

Re: Wspinanie w telewizji publicznej

jacek teler 18 wrz 2019 - 05:00:58

Re: Wspinanie w telewizji publicznej

TomaszKa 18 wrz 2019 - 08:39:58

Re: Wspinanie w telewizji publicznej

Warchoł 18 wrz 2019 - 08:43:23

Re: Wspinanie w telewizji publicznej

kocur 18 wrz 2019 - 09:25:44

» Re: Wspinanie w telewizji publicznej

McAron 18 wrz 2019 - 10:17:33

Re: Wspinanie w telewizji publicznej

TomaszKa 18 wrz 2019 - 11:26:10

Re: Wspinanie w telewizji publicznej

McAron 19 wrz 2019 - 06:45:29



Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty