Re: Leonidio latem

02 maj 2019 - 23:21:47
Nie do końca odpowiedź na Twoje pytanie, ale może jakiś wniosek z tego można wyciągnąć.
1. W samym Leonidio jest bardzo mało sektorów które są w cieniu - większość jest w słońcu albo cały dzień, albo przynajmniej znaczącą część dnia. Z najpopularniejszych Twin Caves jest w słońcu praktycznie cały dzień, Elona przez większość dnia w cieniu, Mars w słońcu do ~13tej.
2. Pod sektory które są w cieniu zwykle trzeba dojść. O ile jest kilka sektorów na które nie ma podejścia (Elona, Sabaton), to na znakomitą większość podejście jest dosyć męczące, typu 15-20 minut marszu pod górę w pełnym słońcu po kamienistych serpentynach + okazjonalne poręczówki czy progi skalne. Pod Marsa np. idzie się w pełnej lampie lekko ze 20 minut i na miejsce dochodzisz mokry.
3. W Kyparissi dla odmiany spora część sektorów jest wystawiona optymalnie na północ i często mają proste/krótkie podejście.
4. Z Leonidio do sektorów w Kyparissi jest 40-60 km. Niby blisko, ale to minimum 1.5 godziny jazdy podczas której non-stop zmieniasz biegi i kręcisz kierownicą na maxa w każdą stronę, ponieważ droga to typowa górska serpentyna (podobna do drogi którą dojeżdża się do Leonidio czy drogi na Elonę).
5. Rok temu w Kyparissi na moje oko było przynajmniej 10x mniej wspinania niż w Leonidio.
6. Jak jest realnie w wakacje to nie wiem, ale byliśmy tam w październiku i moim zdaniem wspinanie w słońcu gdy jest ciepło (termometry wtedy pokazywały około 22-24 stopnie w takie dni) jest praktycznie nierealne, chyba że robisz drogę którą równie dobrze mógłbyś zrobić free solo i - przede wszystkim - bez butów.
7. Może być tak, że to ja jestem jakiś nienormalny, bo praktycznie codziennie widzieliśmy ludzi wspinających się w pełnej lampie.

EDIT:

8. Wykres popularności rejonu w danym miesiącu chyba dobrze oddaje sytuację [; [www.8a.nu] + [www.8a.nu]

......nihil verum nisi mors......
........only death is real........

:: distortos - C++11 RTOS :: distortec.com :: freddiechopin.info :: last.fm ::



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2019-05-02 23:26 przez Freddie Chopin.
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

Leonidio latem

Szpiglas 02 maj 2019 - 09:41:48

» Re: Leonidio latem

Freddie Chopin 02 maj 2019 - 23:21:47

Re: Leonidio latem

PJ22 14 maj 2019 - 18:36:18

Re: Leonidio latem

bradder 23 maj 2019 - 09:01:57

Re: Leonidio latem

Lion 24 maj 2019 - 15:15:33

Re: Leonidio latem

bradder 24 maj 2019 - 19:41:40



Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty