Re: Jak są weryfikowane standardy szkolenia w PZA ?

25 lip 2018 - 09:18:34
Cześć.
Te tytułowe standardy z pewnością nie są weryfikowane poprzez anonimowy wpis na forum.. Nie traktuj tego osobiście (prawie 100% wpisów jest anonimowych), ale taka myśl mi przemknęła:

Pytanie pomocnicze:
Jesteś pewien, że osoba która dzwoniła do "pana Roberta" nie była instruktorem? Może "pan Robert" został wezwany jako kierownik kursu przez innego instruktora?

Teraz odpowiedzi na Twoje wątpliwości:
- czy na jednego instruktora powinno przypadać 5 kursantów? - NIE (przy szkoleniu wspinaczkowym wg standardów PZA maximum 4).
[- czy dziewczyna z takimi problemami nie powinna być pilnowana?] POWINNA, ale przecież, z tego co opisujesz, była.
[- czy kurs się powinien odbywać na dwóch różnych skałach?] POWINIEN, a nawet musi, i to na znacznie więcej niż dwóch..
[- Ten telefon to mnie naprawdę zdziwił]. A TO z kolei mnie dziwi, urządzenie opatentowano w 1876 roku..(sorry za żarcik, ale to żeby spuścić trochę powietrza z tego balonu)
[- czy to jest uczciwe wobec dziewczyny i jej zespołu?] ALE KONKRETNIE co czy jest uczciwe? Bo z opisanej sytuacji nie wiadomo co masz na myśli..

I jeszcze jedno.. Ty uważasz za normalne, że facet nie-instruktor wysyła swoją dziewczynę na prowadzenie, a nawet że jakiś Robert który nie jest instruktorem ma naprawiać nie-ogarnięcie dziewczyny SZKOLONEJ towarzysko przez swojego chłopaka..
A mnie akurat to bulwersuje.

Na koniec odpowiedź na Twoje "fundamentalne" pytanie:
[- Czy w ogóle jest możliwe zweryfikowanie jakości szkolenia?] TAK, wystarczy w tej sprawie, zamiast do forum (choć mój wpis świadczy, że i to jest skuteczny sposób na znalezienie drogi postępowania) zwrócić się do Komisji Szkolenia Wspinaczki Skalnej i Wysokogórskiej Polskiego Związku Alpinizmu (skład - [pza.org.pl], e-mail - kswsiw@pza.org.pl).

Pozdrawiam serdecznie,
Włodzimierz "Jacooś" Porębski
(m.in. instruktor PZA od 1981 roku)
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

Jak są weryfikowane standardy szkolenia w PZA ?

lpi 25 lip 2018 - 01:53:57

» Re: Jak są weryfikowane standardy szkolenia w PZA ?

jacoos 25 lip 2018 - 09:18:34

Re: Jak są weryfikowane standardy szkolenia w PZA ?

lpi 25 lip 2018 - 10:46:35

Re: Jak są weryfikowane standardy szkolenia w PZA ?

one_million_bulgarians 25 lip 2018 - 11:04:49

Re: Jak są weryfikowane standardy szkolenia w PZA ?

makar 25 lip 2018 - 12:06:27

Re: Jak są weryfikowane standardy szkolenia w PZA ?

kolarz 25 lip 2018 - 12:28:44

Re: Jak są weryfikowane standardy szkolenia w PZA ?

Jerzy.Kolakowski 25 lip 2018 - 15:55:28

Re: Jak są weryfikowane standardy szkolenia w PZA ?

jodlosz 25 lip 2018 - 16:01:32

Re: Jak są weryfikowane standardy szkolenia w PZA ?

yeti362 28 lip 2018 - 17:25:37

Re: Jak są weryfikowane standardy szkolenia w PZA ?

Flo_ 01 sie 2018 - 23:00:41

Re: Jak są weryfikowane standardy szkolenia w PZA ?

jodlosz 03 sie 2018 - 14:48:38



Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty