lpi
25 lip 2018 - 01:53:57
Jakieś dwa tygodnie temu wspinałem się z kolegą na Krzywej w sokołach. Jak dochodziłem do stanu od trawek słyszę szloch, okazuje się że obok drogę robi zespół trzyosobowy no i dziewczyna która jest gdzieś w kominie za winklem dosyć mocno płacze. Kolega z zespołu cierpliwie tłumaczy co ona ma zrobić, co dokładnie się odbywa za rogiem nie widziałem ale płacz nie ustaje.

Pomyślałem sobie że zabrał gościu swoją dziewczynę i zmusił do prowadzenia stąd ten dramat. Dokończyłem wyciąg, stan, dotarł mój partner. Chłopak na stanie dzwoni do kogoś i mówi "Robert, podejdź tu na górę bo X nie ogarnia" czy coś w tym stylu. Ok, wspinają się w dwa zespoły i ktoś jest na górze. Jak prowadziłem to słyszałem że gościu się pojawił i coś tam dziewczynie wykłada.

Tylko że jak już byłem wyżej i mi mignął to coś mnie tknęło że to nie jest kolega tylko instruktor. Po chwili gościa widzę jak stoi na górze sukiennic z innym zespołem. ??? Pytam dziewczyny a ona mówi że to kurs u pana Roberta. Pan Robert jest instruktorem wspinaczki skalnej PZA (no chyba że jak licencja nieaktualna to hulaj dusza)

Teraz moje wątpliwości:
- czy na jednego instruktora powinno przypadać 5 kursantów ?
- czy dziewczyna z takimi problemami nie powinna być pilnowana ? Ja rozumiem że ostatni dzień kursu, wszyscy rozwspinani, drogi poniżej limesa ale w tej sytuacji...
- czy kurs się powinien odbywać na dwóch różnych skałach ? Ten telefon to mnie naprawdę zdziwił.
- czy to jest uczciwe wobec dziewczyny i jej zespołu?

Czy w ogóle jest możliwe zweryfikowanie jakości szkolenia? Przecież kursantka nie wie że ją i kolegów instruktor zrobił w wała (a przynajmniej ja bym się tak poczuł jakbym na kursie musiał po instruktora dzwonić)
Zjazdy z tej drogi cała trójka też wykonała osobno bo instruktor siedział w tym czasie gdzie indziej. Nie wiem, ja bym wolał jednak patrzeć na ręce w takiej sytuacji..

Widzę jak szkolą inni instruktorzy w sokołach i chyba jednak inaczej to wygląda niż powyższa sytuacja ...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-07-25 01:56 przez lpi.
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

» Jak są weryfikowane standardy szkolenia w PZA ?

lpi 25 lip 2018 - 01:53:57

Re: Jak są weryfikowane standardy szkolenia w PZA ?

jacoos 25 lip 2018 - 09:18:34

Re: Jak są weryfikowane standardy szkolenia w PZA ?

lpi 25 lip 2018 - 10:46:35

Re: Jak są weryfikowane standardy szkolenia w PZA ?

one_million_bulgarians 25 lip 2018 - 11:04:49

Re: Jak są weryfikowane standardy szkolenia w PZA ?

makar 25 lip 2018 - 12:06:27

Re: Jak są weryfikowane standardy szkolenia w PZA ?

kolarz 25 lip 2018 - 12:28:44

Re: Jak są weryfikowane standardy szkolenia w PZA ?

Jerzy.Kolakowski 25 lip 2018 - 15:55:28

Re: Jak są weryfikowane standardy szkolenia w PZA ?

jodlosz 25 lip 2018 - 16:01:32

Re: Jak są weryfikowane standardy szkolenia w PZA ?

yeti362 28 lip 2018 - 17:25:37

Re: Jak są weryfikowane standardy szkolenia w PZA ?

Flo_ 01 sie 2018 - 23:00:41

Re: Jak są weryfikowane standardy szkolenia w PZA ?

jodlosz 03 sie 2018 - 14:48:38



Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty