Re: Freudowskie przejęzyczenie

16 lis 2017 - 23:05:08
jacoos Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Podobno znalazłeś tabletki?


Tak (dziekuje za przypomnienie).


Prosze Wlodku, o wyjasnienie kto, kiedy i jak wpadl na POmysl jaskiniowego ESR? Kto to, rozwinal, opracowal?
I bez falszywej skromnosci prosze. Ciszek POtrafil przyznac nagrode samemu sobie bedac jurorem Kolosa, wiec nie przesadzajcie, z ta skromnoscia. POdziwiamy Wasze osiagniecia prawotworcze.




Z POwierzchniowym ESR jest latwiej. Zaslugi POczecia bierze na siebie slynna firma Krameko, wczesniej szczegolnie slynaca, z POmocy Pana POsla, starosty Krzyworzeki.
Gdy Krameko opracowywala ESR dla calych Tatr, POdziemny system juz dzialal i stanowil wzorzec dla POmyslowej firmy.

"Spotkań tych odbyło się kilka. Przy opracowywaniu projektu planu ochrony TPN, w zakresie taternictwa dyskutowałem głównie z Andrzejem Ciszewskim w odniesieniu do taternictwa jaskiniowego oraz Piotrem Xięskim w odniesieniu do taternictwa powierzchniowego. Opracowanie projektu planu ochrony było okazją do uregulowania zasad udostępnienia TPN również w tym zakresie. W toku prac nad projektem firma KRAMEKO wraz z Zespołem Ekspertów TPN wypracowała modyfikacje dotychczasowych zasad udostępnienia, ograniczające związane z nim zagrożenia dla przyrody Parku....
JB:

Kto to zaproponował i na jakim etapie, mam na myśli elektroniczny system rejestracji?

MC:

Ja to zaproponowałem osobiście, ponieważ miałem obowiązek przedstawić antidotum na różne zagrożenia dla przyrody Parku związane z uprawianiem taternictwa. Zespół ekspertów TPN nie wniósł do tego rozwiązania sprzeciwu. Natomiast projekt udostępnienia Parku dla taternictwa przesłałem pocztą e-mail kilku osobom ze środowiska, między innymi Panu Miłoszowi Jodłowskiemu, który wyraził się na jego temat następująco: „Podobają mi się bardzo zapisy dotyczące rejestracji wejść, szkoleń przyrodniczych i ewentualnych ograniczeń – wydaje mi się, że pozwoli to na stworzenie kompleksowego systemu zarządzania ruchem wspinaczkowym w TPN”.
JB:
Czyli to nie PZA wyszło z tym pomysłem?
MC:
Tak, to nie był pomysł PZA. Propozycję przedstawiła firma KRAMEKO. Można dyskutować jego zasadność, ale tylko proponując sensowną alternatywę dla tego sposobu eliminacji zagrożeń."
Wywiad z przedstawicielem Krameko
[brytan.com.pl]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-11-17 00:03 przez TomaszKa.
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

Freudowskie przejęzyczenie

jacoos 15 lis 2017 - 13:24:08

Re: Freudowskie przejęzyczenie

FunThomas 15 lis 2017 - 19:30:56

Re: Freudowskie przejęzyczenie

Sprocket 16 lis 2017 - 01:26:38

Re: Freudowskie przejęzyczenie

jacoos 16 lis 2017 - 07:56:02

Re: Freudowskie przejęzyczenie

TomaszKa 16 lis 2017 - 15:30:37

Re: Freudowskie przejęzyczenie

jacoos 16 lis 2017 - 18:15:55

Re: Freudowskie przejęzyczenie

kolarz 16 lis 2017 - 18:36:12

» Re: Freudowskie przejęzyczenie

TomaszKa 16 lis 2017 - 23:05:08

Re: Freudowskie przejęzyczenie

jacoos 17 lis 2017 - 11:45:59

Re: Freudowskie przejęzyczenie

TomaszKa 17 lis 2017 - 15:03:48

Re: Freudowskie przejęzyczenie

TomaszKa 17 lis 2017 - 23:32:29



Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty