Koniec afery ESR. Dyrektor Ziobrowski zgadza sie na alternatywne rozwiazanie

09 lis 2017 - 17:13:38
"Sprawa zrobiła się na tyle poważna, że niespodziewanie głos zabrała strona kościelna.
ks. Krzysztof Gardyna zauważył, że schroniska – bazy wypadowe na wspinanie w Tatry można policzyć na palcach jednej ręki. Wystarczy w każdym uruchomić dyżury duszpasterskie i problem zniknie.
Technicznie wyglądałoby to tak, że każdy zespół przystępowałby przed wyjściem ze schroniska do spowiedzi, wyjaśniając kapłanowi dokąd chce iść i jaką drogą. Uzyskanie rozgrzeszenia byłoby jednoznaczne ze zgodą na wybraną drogą. Spowiednik mający rozeznanie w środowisku mógłby też weryfikować plany zespołu w przypadku zauważenia grzechu pychy i nieskromności (dziś robimy grań Tatr) poprzez odpowiednią pokutę (pójdziecie 3 razy do Palenicy Białczańskiej tam i z powrotem).
Rozwiązany byłby też problem ochrony danych osobowych – kapłanów obowiązuje bowiem tajemnica spowiedzi.
Dodatkowym „bonusem” dla wspinaczy byłby system ubezpieczeń – codziennie w schroniskach odprawiana byłaby msza za bezpieczeństwo tych zespołów, które zaliczyły spowiedź."

[spinanie.pl]

obowiazkowa spowiedz rozwiaze dodatkowo problem sciemy wspinaczy (skupionych wokol Andrzeja M z klubu szalonej nagonki), oraz kradziezy drewna przez pracownikow TPN
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

» Koniec afery ESR. Dyrektor Ziobrowski zgadza sie na alternatywne rozwiazanie

TomaszKa 09 lis 2017 - 17:13:38

a mi to lato

andrzej 09 lis 2017 - 17:44:39

Re: a mi to lato

ROCKDUDE 09 lis 2017 - 21:49:57

Re: a mi to lato

andrzej 09 lis 2017 - 23:08:18

Re: Koniec afery ESR. Dyrektor Ziobrowski zgadza sie na alternatywne rozwiazanie

Klaudia Szlifier 18 lis 2017 - 22:42:00

Re: Koniec afery ESR. Dyrektor Ziobrowski zgadza sie na alternatywne rozwiazanie

Troskliwy_Miś 23 lis 2017 - 14:16:34



Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty