Re: Problemy dostępowe na Górze Birów chyba nadal istnieją…

20 lip 2017 - 19:43:45
Dzięki za odpowiedź. Co do mojej tożsamości, chętnie przedstawię się na priv - na forach publicznych nie zwykłem łączyć swojego nicka z nazwiskiem.
Nie podejmuję się rzeczowej polemiki nt. tego, jak sytuacja ma się rzeczywiście w Birowie. Poza oczywistym faktem, że zasieki są. Zakładam naprawdę szczerze, że masz na ten temat lepszą wiedzę. Nie oczekuję też, by NS zajmowały się wywalaniem tego typu przeszkód.

Widzę problem w oczywistej sprzeczności tego, że nominalnie w Birowie można się wspinać (wnioskuję z Twojego artykułu) z faktem, że są tam zasieki i tabliczki 'teren prywatny' - to uczy ludzi, że w zasadzie tego typu przeszkadzajki można omijać, co może 'nieco' przeszkadzać działalności NS w takich rejonach jak choćby rzeczony Mirów czy wałkowana niedawno Brzoskwinka. No i tutaj jest niejako potencjalny samobój, że wyraziłeś swoje zdziwienie, że komuś te zasieki mogą przeszkadzać - no mogą, jeśli np. chciałby się zachować porządnie i uszanować zakaz (bo chcąc się wspinać na Szarej Płycie zasieki trudno przeoczyć, w przeciwieństwie do artykułu) - a taką postawę promują NS.

Więc tak, zgodzę się że problemu dostępowego per se nie ma, natomiast jest problem w pewnej dezinformacji i tworzeniu nawyku olewania tego typu przeszkód - to może się odbić czkawką w przypadku rejonów gdzie tego typu przeszkody jak najbardziej będą zasadne.

Kończąc, naprawdę nie chciałem, żeby ta moja uwaga była bucerką, po prostu chciałem zwrócić uwagę na to, co powyżej klaruję.
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

Problemy dostępowe na Górze Birów chyba nadal istnieją…

k2cl 27 cze 2017 - 07:28:15

Re: Problemy dostępowe na Górze Birów chyba nadal istnieją…

jacoos 27 cze 2017 - 15:13:25

Re: Problemy dostępowe na Górze Birów chyba nadal istnieją…

rocko 28 cze 2017 - 07:20:26

Re: Problemy dostępowe na Górze Birów chyba nadal istnieją…

jacoos 28 cze 2017 - 08:16:25

Re: Problemy dostępowe na Górze Birów chyba nadal istnieją…

MaciekZ 28 cze 2017 - 12:40:33

Re: Problemy dostępowe na Górze Birów chyba nadal istnieją…

jacoos 28 cze 2017 - 13:45:35

Re: Problemy dostępowe na Górze Birów chyba nadal istnieją…

PJ22 28 cze 2017 - 13:39:27

Re: Problemy dostępowe na Górze Birów chyba nadal istnieją…

ludz 20 lip 2017 - 13:28:31

Re: Problemy dostępowe na Górze Birów chyba nadal istnieją…

jacoos 20 lip 2017 - 19:22:50

» Re: Problemy dostępowe na Górze Birów chyba nadal istnieją…

ludz 20 lip 2017 - 19:43:45

Re: Problemy dostępowe na Górze Birów chyba nadal istnieją…

jacoos 20 lip 2017 - 20:02:07



Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty