Re: Problemy dostępowe na Górze Birów chyba nadal istnieją…

27 cze 2017 - 15:13:25
Hej Krzyśku,
Troszkę z Tobą popolemizuję. Może nie jest różowo (mój tekst nie miałby sensu), ale nie jest tak czarno jak przedstawiasz.

1. Zasieki pod Filarkiem Almaturu "o których mimochodem wspominam" nie stanowią dla wspinających się żadnej przeszkody, dlaczego więc piszesz że (skała) "praktycznie jest wyłączona ze wspinania"? - ja się dziwię, że te zasieki nadal są. Widocznie nikomu nie przeszkadzają we wspinaniu.

2. Zagrodzenie "dwoma belkami" przejścia pod Szarą Płytę nie ma miejsca, być może miało przez chwilę (tak słyszałem, sam nie widziałem) i znów dziwię się, że kogokolwiek zniechęciły.

A właściwie to się chyba już nie dziwię.. Obserwuję od kilku lat, że część wspinaczy "niewieścieją" - jeśli nie dostaną podane na tacy, nie zostaną zaprowadzeni za rączkę, to rzeczywiście zatrzyma ich każda przeszkoda, choćby najbardziej absurdalna i nielegalna. Ale to może i dobrze?

Pamiętaj, że na Birowie to my "jesteśmy w prawie", zresztą, inaczej jak zgodnie z prawem IŚW Nasze Skały nie działa, przynajmniej póki mam na to wpływ. Legalnie więc podjeżdżamy publiczną drogą (626) na prywatną działkę (610) na której parkujemy za zgodą właściciela; podchodzimy do skał znajdujących się na działce (615) na której wolno nam przebywać i się wspinać, omijając działkę (616) której właściciel nie życzy sobie naszej obecności, w imię dobrego sąsiedztwa szanujemy jego postawę i prawo własności, a nawet w miarę możliwości pomożemy mu w rozwiązaniu jego problemów z urzędem gminy.

Na czym więc polegają problemy dostępowe (nie tylko na Birowie)? Na niechęci (pseudo)wspinaczy do czytania informacji z portali, na ich roszczeniowej postawie, na tłumaczeniach "skąd miałem wiedzieć o regulacjach czy zwyczajach w danym rejonie?".

Na szczęście Ci "prawdziwi" sobie radzą.

Pozdrawiam serdecznie,
Włodek
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

Problemy dostępowe na Górze Birów chyba nadal istnieją…

k2cl 27 cze 2017 - 07:28:15

» Re: Problemy dostępowe na Górze Birów chyba nadal istnieją…

jacoos 27 cze 2017 - 15:13:25

Re: Problemy dostępowe na Górze Birów chyba nadal istnieją…

rocko 28 cze 2017 - 07:20:26

Re: Problemy dostępowe na Górze Birów chyba nadal istnieją…

jacoos 28 cze 2017 - 08:16:25

Re: Problemy dostępowe na Górze Birów chyba nadal istnieją…

MaciekZ 28 cze 2017 - 12:40:33

Re: Problemy dostępowe na Górze Birów chyba nadal istnieją…

jacoos 28 cze 2017 - 13:45:35

Re: Problemy dostępowe na Górze Birów chyba nadal istnieją…

PJ22 28 cze 2017 - 13:39:27

Re: Problemy dostępowe na Górze Birów chyba nadal istnieją…

ludz 20 lip 2017 - 13:28:31

Re: Problemy dostępowe na Górze Birów chyba nadal istnieją…

jacoos 20 lip 2017 - 19:22:50

Re: Problemy dostępowe na Górze Birów chyba nadal istnieją…

ludz 20 lip 2017 - 19:43:45

Re: Problemy dostępowe na Górze Birów chyba nadal istnieją…

jacoos 20 lip 2017 - 20:02:07



Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty