Re: do sądu z lokalnymi działaczami!

06 maj 2017 - 16:18:24
Nie wiem jakie "ślady" masz na myśli, ale jako osoba pochodząca z tamtych stron jedyne co mogę pod to podciągnąć to ślady magnezji - nie licząc ringów i stanowisk.
Większego zniszczenia dokonują lokalsi używając farby w spraju robiąc pseudo grafitti, ryjąc gwoździem serduszka, kocham Jolkę itp., paląc różne śmieci pod skałą, zostawiając syf w postaci puszek i papierków - można tak jeszcze wymieniać. Może oryginalny medalion, który tam się kiedyś znajdował też wykuli i ukradli wspinacze? Dobrze, że punkt widokowy na szczycie został zlikwidowany, bo przynajmniej jak coś się dzieje, to tylko do wysokości zasięgu ramion.

Niestety piaskowiec jest bardzo miękki i podatny na uszkodzenia mechaniczne, przez co oczywiście wspinanie nie pozostaje bez wpływu na skałę. Ale jako okazjonalny bywalec a niegdyś lokals śmiem twierdzić, że wspinacze mniej wpływają negatywnie na Wieżycę niż okoliczne dzieciaki i niedzielni turyści.

Z kolei ilość wspinaczy w stosunku do turystów a przede wszystkim miejscowych spacerowiczów, imprezowiczów itp. na Szwajcarce we Lwówku to jakiś mały promil, w zasadzie są statystycznie pomijalni. Sam jako młodziak robiłem tam z towarzystwem ogniska, dzieciaki bawią się tam w różny sposób pozostawiając po sobie trwały ślad itp.

Także dla mnie to pismo to bicie piany i koncentrowanie się nie na tym co trzeba.



Less-R Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Mam ambiwalentne odczucia odnośnie Wieżycy. Każdy
> kto tam był łatwo dostrzeże "ślady" po wspinaczach
> . Niestety ...
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

do sądu z lokalnymi działaczami!

krasssnal 06 maj 2017 - 09:53:54

Re: do sądu z lokalnymi działaczami!

Less-R 06 maj 2017 - 10:28:07

» Re: do sądu z lokalnymi działaczami!

sauron9 06 maj 2017 - 16:18:24

Re: do sądu z lokalnymi działaczami!

jacoos 06 maj 2017 - 22:29:04

Re: do sądu z lokalnymi działaczami!

ZoZaK 08 maj 2017 - 22:34:23



Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty