Brawa dla Piotrka za Stal Mielec!

14 maj 2016 - 11:42:53
Wielkie gratulacje dla Piotrka za pokonanie "Stali Mielec". To nominalnie najtrudniejsza droga w Polsce! To, że biegnie w Mamutowej nie dziwi chyba nikogo. Co więcej pokazuje, jak historia ma wielki wpływa na współczesne wspinanie. Nie byłoby tego przejścia bez odkrycia jaskini, powstania pierwszych dróg w dachu, pokonania takich dróg jak "Nieznośna", "Mechanika", "Godoff", "Capoeira" czy oryginalna "Stal Mielec", a w końcu mamutowej "rewolucji" sprzed kilku lat - dzięki której miało miejsce m.in. odkręcenie chwytów na "Las Vegas Parano". To wszystko otworzyło nowe możliwości dla młodych ;)

Świetnie przewidział to Maciek Oczko, o czym świadczą jego słowa podczas tzw. okrągłego stołu dotyczącego Mamutowej (2010). Nie dziwią zatem podziękowanie jakie Piotrek skierował do Maćka.

"Tak więc w tym miejscu [Jaskini Mamutowej] historia spotyka się z przyszłością – trudno abyśmy zamykali młodym, silnym wspinaczom możliwość rozwoju poprzez robienie nowych, trudnych dróg. Patrzę na to poprzez swoje doświadczenia – trenowałem Konrada i Kingę Ociepkę, teraz opiekuję się Kamilem Ferencem i Piotrusiem Schabem i mogę sobie wyobrazić, jakie oni będą w stanie robić drogi w niedalekiej przyszłości. "

[wspinanie.pl]Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-05-14 16:38 przez Sprocket.
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

» Brawa dla Piotrka za Stal Mielec!

Sprocket 14 maj 2016 - 11:42:53Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty