O Olku Ostrowskim

30 lip 2015 - 10:50:59
Witajcie!
Właśnie przed momentem zalogowałem się na tym forum, do czego pewnie nigdy by nie doszło, gdyby nie tragedia Olka. Za stary już jestem na wspinaczkę, co nie znaczy, że ten temat jest mi obojętny.
Ola znam od gówniarza, znam jego rodzeństwo, a rodziców mam zaszczyt uważać za swoich przyjaciół.
Olkowi kibicowałem od czasu, gdy zaczął wchodzić w dorosłość. Imponowała mi rzadka w tym wieku jego dojrzałość, odpowiedzialność, zaciętość i niebanalna fantazja. Z drugiej strony, gdy się jednak znało Grażkę i Pietrka, czyli jego rodziców, to nie mogło dziwić.
Nie będę tego tłumaczył, ale Olek jest dla mnie kimś dużo bliższym niż ktokolwiek z innych przyjaciół moich dzieci.
Poprzez kontakt z Wami na tym forum chciałbym być na bieżąco z wszystkimi szczegółami dotyczącymi tragedii pod Gasherbrumem, chcę posłuchać Waszych opinii i komentarzy dotyczących tej sprawy, jak też chciałbym spróbować zrozumieć motywy, które kierują tymi, którzy podejmują coraz to bardziej wymyślne wyzwania, nie zważając na proste, statystycznie uzasadnione ryzyko utraty życia przy ich realizacji. Bo nie będę ukrywał, że z coraz większym strachem przyjmowałem wieści o kolejnych zamierzeniach Olka i jego sukcesach. Tak, informacja o wielkim wyczynie, jakim niewątpliwie była jego ubiegłoroczna samotna wyprawa na Cho Oyu, wzbudził we mnie wielki strach o niego. Za dobrze go znam, żeby nie wiedzieć, że to dopiero początek coraz zuchwalszych jego planów.
Nie wiem czy dla tego co napisałem dobrze wybrałem wątek, ale nie chcę zaśmiecać wątku w którym wszyscy, którzy mają taką potrzebę mogą się z nim pożegnać. Jeśli admin uważałby, że ten wpis trzeba przenieś gdzieś indziej, albo przekształcić go w nowy wątek, to bardzo proszę to zrobić.

Ps. W sobotę (1 sierpień) o godzinie 16:00 w kościele w Wetlinie odbędzie się msza święta w intencji Olka, która de facto będzie okazją do pożegnania się z nim.

Przechodź spokojnie przez hałas i pośpiech,
i pamiętaj, jaki spokój można znaleźć w ciszy.
O ile to możliwe, bez wyrzekania się siebie
bądź na dobrej stopie ze wszystkimi.

Max Ehrmann - Dezyderata



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-07-30 12:18 przez Sprocket.
Podziel się:
Temat Autor Wysłane

» O Olku Ostrowskim

góral bagienny 30 lip 2015 - 10:50:59

Re: - o Olku i pożegnanie Olka

GG 30 lip 2015 - 11:02:24

Re: - o Olku i pożegnanie Olka

SiMoN 30 lip 2015 - 12:47:42

Re: O Olku Ostrowskim

Admin 30 lip 2015 - 13:54:12

Re: O Olku Ostrowskim

góral bagienny 30 lip 2015 - 18:53:10

Re: O Olku Ostrowskim

McAron 31 lip 2015 - 04:16:00

Re: O Olku Ostrowskim

góral bagienny 31 lip 2015 - 09:14:36

Re: O Olku Ostrowskim

McAron 31 lip 2015 - 09:22:38

Re: O Olku Ostrowskim

TomaszKa 06 sie 2015 - 09:08:48

Re: O Olku Ostrowskim

góral bagienny 06 sie 2015 - 12:28:15

Re: O Olku Ostrowskim

Apache 30 lip 2015 - 16:57:32

Re: O Olku Ostrowskim

Majkel 30 lip 2015 - 19:58:38



Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty